Jdi na obsah Jdi na menu

Skvělé představení kolínských atletů na „mezistátku“

9. 6. 2018

Rekordní pětičlenné zastoupení měla tuto sobotu kolínská atletika na mezistátním utkání dorostu do 17 let Slovinsko – Maďarsko – Slovensko – Česká republika. Denisa Pešová, Roman Pazdera, Dominik Holub, Jakub Vítek a Dominik Král si vybojovali reprezentační dres díky svému aktuálnímu umístění na prvé či druhé příčce českých tabulek. A všichni reprezentovali Českou republiku výborně, neboť celá pětice se umístila na stupních vítězů!

Svěřenkyně Ratislava Šediny Denisa Pešová překonala ve skoku vysokém 176 cm, a protože se musela sklonit jen před výškařským uměním své reprezentační kolegyně Sajdokové, která skočila o 3 cm výše, vybojovala stříbro. Rovněž na druhý stupínek stupňů vítězů vystoupil po běhu na 3000 metrů svěřenec Jany Šedinové Roman Pazdera. Ten po celou trať udával tempo závodu a v závěru podlehl v čase 8:54,01 min. pouze vítěznému Maďaru Zsetnyaiovi. I tyčkař Jakub Vítek, studující na kladenském sportovním gymnázium, vybojoval stříbrnou medaili, když v tyčkařském sektoru překonal laťku ve výšce 450 cm a lepší byl pouze další Maďar Mihály. I Dominik Král, kladivář z tréninkové skupiny Tomáše Prajsnera, se musel po hodu dlouhém 69,54 m, jen těsně za jeho osobním maximem, sklonit před uměním maďarského kladiváře Domy. Jediným, kdo z kolínské pětice vybojoval bronzovou medaili, byl trojskokan Dominik Holub. Ten překonal svůj osobní rekord výkonem 14,06 m a o 41 a 9 cm prohrál jen s maďarskou dvojicí Ivan a Gerics.

V celkovém pořadí mezistátního utkání český výběr v kategorii chlapců ziskem 215,5 prohrál s Maďary o pouhý půlbod, třetí skončili Slováci a čtvrtí domácí Slovinci. V kategorii dívek Češky ziskem 220 bodů jasně dominovaly před výběry Maďarska, Slovenska a Slovinska.