Roman Pazdera vybojoval stříbro na Běchovicích!

V neděli 29. října se uskutečnil již 123. ročník nejstaršího běžeckého závodu Běchovice - Praha, který se již tradičně běhá jako Mistrovství České republiky v silničním běhu na 10 kilometrů. Největším kolínským želízkem v ohni byl junior Roman Pazdera, který již letos vybojoval medaile jak z dráhy, tak z běhu do vrchu.

A svou sbírku dokázal svěřenec trenérky Jany Šedinové necelý den po svém vítězství v běhu na 5000 metrů ve finále juniorského šampionátu v Plzni rozšířit i na silnici, když v závěru závodu podlehl o devět sekund pouze vítězi Janu Skaličkovi ze Sportingu Příbram a v čase 32:35 min. porazil téměř o půl minuty bronzového Martina Zajíce z VSK Univerzita Brno!

V mistrovském závodě juniorek doběhla Eliška Kliková na 8. místě v čase 42:57 min., v závodě mužů obsadil Luboš Herel 38. příčku za 36:59 min. a mezi ženami Iva Kroužilová doběhla na 21. pozici (43:54), Radana Bittnerová na 23. místě (46:25) a Barbora Janůrková na 26. místě (48:24).