Jdi na obsah Jdi na menu

Roman Pazdera vybojoval stříbrnou medaili ze šampionátu v krosu!

Velkého úspěchu dosáhl na mistrovství České republiky v přespolním běhu mládežnických kategorií v Dolní Dobrouči na Orlickoústecku svěřenec trenérky Jany Šedinové Roman Pazdera, který dosáhl po halovém stříbru z běhu na 3000 metrů na ještě cennější stříbro ze závodu, v němž se na jediné trati scházejí všichni nejlepší čeští běžci.

Kolínský dorostenec, který udělal během letošní zimní přípravy obrovský výkonnostní skok, se na trati dlouhé čtyři kilometry musel o šest sekund sklonit jen před halovým šampiónem z běhu na 800 metrů Martinem Kováčechem z Vítkovic. Stříbrnou medaili vybojoval v čase 13:27 min. o dvě sekundy před Janem Švejnohou z Univerzity Brno.

Kolínskou atletiku reprezentovali mezi běžci a běžkyněmi z 94 klubů a oddílů ještě mladší žák Marek Málek, který obsadil na trati dlouhé dva kilometry mezi 71 startujícími pěknou 27. příčku v čase 7:54 min., a starší žák Radek Petržálek, který absolvoval závod o kilometr delší a doběhl na 58. příčce za 12:42 min.