Proběhl už 84. ročník Velké ceny Kolína

Ve zcela nezvyklém termínu proběhl v pondělí 31. srpna už 84. ročník Velké ceny města Kolína, jednoho z nejstarších závodů na území České republiky. Bohužel termínově "našlapaná" druhá polovina letošní neobvyklé sezóny se podepsala pod nižší účast i úroveň letošního mítinku.

Vysokou úroveň ale měl rozhodně výkon vítěze 84. ročníku Prágrova memoriálu v klasickém pětiboji, kterým se stal letošní juniorský mistr republiky v desetiboji František Doubek z AC Jablonec nad Nisou, jenž nasbíral výborných 3555 bodů. Druhé místo obsadil kolínský Pavel Krejča (2971) a třetí skončil Vojtěch Dressler a AC Jablonec nad Nisou (2676).

V dalším z hlavních závodů, Buzkově míli, jasně dominoval domácí dorostenec Mojmír Pavlík (4:49,05) před Jiřím Bradáčem z pražské Sparty (4:59,39) a kolínským starším žákem Markem Málkem (5:10,61). Ve sprinterském trojboji mužů předvedl nejlepší výkony v bězích na 60 a 100 metrů kolínský odchovanec Štěpán Hampl (6,92 a 10,84), který ale k závěrečné dvoustovce nenastoupil. A tak se vítězem letošního ročníku stal Jakub Červinka z SKP Nymburk (2079) před Lukášem Záhrobským z SC Radotín Praha (1985) a domácím Matějem Novákem (1830). V kategorii žen předvedla nejrychlejší časy ve všech disciplínách kolínská dorostenka Kristýna Šlehubrová (2383) pře kutnohorskou Dominikou Novákovou (2151) a další domácí sprinterkou Adélou Sahulkovou (20,73).

Vítězem Memoriálu Václava Širce ve skoku vysokém se stal Tomáš Čapek z AC Pardubice (195) před svým oddílovým kolegou Ondřejem Kopeckým (192) a kolínským Tomášem Puczkem (186). Finanční prémie v posledních dvou hlavních závodech si rozdělili kolínští atleti a atletky. Memoriál Antonína Votruby ve skoku dalekém vyhrál Pavel Krejča (585) před Jiřím Rothanzlem (580) a Janem Martincem (572). V ceně města Kolína v běhu na 1000 metrů byla nejrychlejší Barbora Janůrková (3:19,84), druhá doběhla Natálie Kondrátová (3:23,00) a třetí Eliška Kliková (3:23,55).

Z rámcových závodů měl výbornou úroveň skok o tyči mužů i žen. Mezi ženami se o vítězství rozdělily letošní mistryně ČR Amálie Švábíková z USK Praha a bronzová z tohoto šampionátu Zuzana Pražáková, když obě zdolaly 415 cm. Třetí příčku pak obsadila Nikola Pöschlová z A.C. TEPO Kladno (400). Mezi muži dominoval Dan Bárta z pražské Dukly (525) před Davidem Holým z USK Praha (505) a Janem Švecem z Atletiky Jihlava (485).