Pohárový double kolínských mládežnických týmů

V neděli 10. prosince se na pražském Strahově uskutečnil halový Středočeský pohár družstev mládeže za účasti 12 týmů chlapců a 11 celků děvčat. Kolínští závodníci si vedli výborně a potvrdili letošní úspěchy, když  chlapci zvítězili o propastných 110 bodů a dívky v dramatickém závěru v boji o prvenství zdolaly atletky z Berouna.

Závodníci v modrobílém od počátečních disciplín nedali svým soupeřům šanci. V běhu na 60 metrů vybojovali v osobních rekordech 7,18 a 7,22 s Marek Řehák a Jakub Fiala první dvě místa a bodoval ještě 8. místem rovněž v osobním rekordu 7,59 Zdeněk Křeček. Na 300 m vyhrál v novém kolínském rekordu mužů Štěpán Hampl za 35,47 s, body připsal také v osobním maximu třetí Tadeáš Krakuvčík (37,24). V běhu na 1000 metrů získal Roman Pazdera 6 bodů za 2:42,71 min a v běhu na 60 m překážek maximální bodový příděl zaznamenali vítězný Jan Bouma (8,37), druhý Josef Šedivý (8,85) a třetí Tomáš Konvalina (8,98), přičemž pro Josefa Šedivého šlo o osobní rekord. Ve skoku vysokém se maximální zisk téměř zopakoval, když vyhrál Štěpán Šanc před Tomášem Puczkem (oba 187), o třetí místo se pak rozdělil Jan Jína (178). I ve skoku o tyči patřily Kolíňákům první tři příčky, i když jen ve výkonech „na body“. Vyhrál Tomáš Puczek před Lukášem Kupkou (240) a Lukášem Pošíkem (230). Ve skoku dalekém se kolínské umístění na prvních třech příčkách opakovalo – zvítězil Jakub Fiala (612), druhý skončil Robin Martinek (602) a třetí Lukáš Kupka (588). V poslední individuální disciplíně, ve vrhu koulí, bodovali vítězný Robin Martinek (11,80), třetí Filip Moc (10,91) a pátý Lukáš Kupka (10,58). Celkový výsledek pak podtrhly štafety na 4x200 metrů. Zvítězilo kvarteto Hampl, Krakuvčík, Řehák, Šanc za 1:33,87, sestava Bouma, Konvalina, Křeček, Puczek (1:38,43) doběhla třetí a Bohata, Kupka, Šedivý, Zákora skončili pátí (1:42,00).

Děvčata sváděla po celý závod boj o vítězství s Berouňankami. Ještě dvě disciplíny před koncem to bylo 102:102, ale výškařky a štafety rozhodly o kolínském vítězství. Ve sprintu na 60 metrů zvítězila v osobním rekordu 7,90 s Jana Šafránkováa hned za ní doběhla Tereza Čermochová za 8,11. V běhu na 300 metrů ale bodovala jen šestá Dominika Rudolfská (45,27) a na 1000 metrů rovněž šestá Kateřina Doudová (3:19,80). Vysoký bodový zisk ale přinesl běh na 60 metrů překážek, který vyhrála v osobním rekordu 9,49 s Natálie Olivová, osobní maxima si vylepšily i čtvrtá Lucie Olivová (10,16) a pátá Helena Rothanzlová (10,26). Posledně jmenovaná připravila také velké překvapení ve skoku vysokém, který vyhrála v nejlepším osobním výkonu 158 cm, druhé a třetí místo výkonem o 4 cm nižším vybojovaly Markéta Braunová a Tereza Čermochová. Ve skoku o tyči skončila v osobním maximu Anita Hrušková výkonem 240 cm, pátá byla Rozárrie Znamínková (210) a šestá Lucie Olivová (200). Ve skoku dalekém bodovaly pátá Natálie Olivová (482), devátá Barbora Slavíková v „osobáku“ 452 cm a desátá Helena Rothanzlová (451). Ve vrhu koulí se nejvíce opět vedlo Natálii Olivové, která poslala náčiní do vzdálenosti 10,55 cm a skončila druhá, čtvrté místo obsadila v osobním rekordu Anežka Nováková (9,99) a devátá byla Karolína Vosecká (8,99). V závěrečných štafetách na 4x200 metrů v dramatickém souboji doběhla sestava Čermochová, Jurečková, Znamínková, Šafránková těsně druhá (1:50,43), kvarteto Kvapilová, Slavíková, Špringerová, Vejdělková bylo šesté (2:01,58) a Horáčková, Kopecká, Kulhavá, Mrkvičková byly deváté (2:04,80).

Výsledek Středočeského poháru:

Chlapci: 1. Sokol Kolín-atletika 207,5, 2. AC Čáslav 97, 3. Lokomotiva Beroun 50,5, 4. SK Sporting Příbram 25, 5. Slavoj Český Brod 20,5, 6. Atletika Stará Boleslav 18, 7. AC TEPO Kladno 17, 8. Sokol Roztoky 16, 9. ŠSK Slaný 13, 10. Spartak Vlašim 11, 11. AO Střela Žebrák 6, 12. TJ Neratovice 1,5

Dívky: 1. Sokol Kolín-atletika 146, 2. Lokomotiva Beroun 134,5, 3. SK Sporting Příbram 64, 4. AC Čáslav 44, 5. Spartak Vlašim 21,5, 6. Atletika Stará Boleslav 21, 7. AC TEPO Kladno 17, 8. Lokomotiva Rakovník 14, 9. AO Střela Žebrák 12, 10. TJ Neratovice 9, 11. Slavoj Český Brod 7