Jdi na obsah Jdi na menu

Na přeboru Prahy kvalitně Buranská, Seidlová i Pešová

O víkendu proběhl v pražské Stromovce otevřený halový přebor Prahy dospělých, juniorů a dorostu, kterého se zúčastnila i výprava kolínských atletů. Před nadcházejícími vrcholy domácí sezóny se v kvalitním světle představily především trojskokanka Šárka Buranská, sprinterka Zdeňka Seidlová a výškařka Denisa Pešová.

Šárka Buranská dopadla v trojskokanském sektoru nejdále do vzdálenosti 12,38 m, dále skočila jen Slovenka Ďurkechová (12,54) a kolínská závodnice se posunula do čela letošních českých tabulek. Zdeňka Seidlová zaběhla 60 metrů za 7,59 s a 200 metrů za 24,54 s a těmito časy skončila na obou tratích druhá a je aktuálně pátá a šestá v republikových tabulkách žen. Dorostenka Denisa Pešová potvrdila svou současnou výbornou formu a ve výškařském sektoru překonala 176 cm a tak vysoko se žádná jiná žena, juniorka ani dorostenka nedostala. Denisa zatím drží výkonem ještě o 3 cm lepším třetí místo mezi českými dorostenkami a sedmé mezi ženami.

Kvalitní formu potvrdil také v běhu na 1500 metrů dorostenec Roman Pazdera, který o 14 setin posunul svůj osobní rekord na 4:08,29 min., Jiří Kunt si rovněž vylepšil osobní maximum 60 metrů překážek na 8,56 s a Aleš Moravec zaběhl hladkou šedesátku za 7,20 s.