Jdi na obsah Jdi na menu

Na přeboru ČOS v krosu vybojovali běžci 9 medailí

V neděli 8. dubna proběhl v rámci tradičního Jaroměřského krosu v areálu pevnosti Josefov letošní přebor České obce sokolské v přespolním běhu. Kolínské výpravě se podařilo v kvalitní konkurenci vybojovat 9 medailových umístění, z nichž 5 bylo na nejvyšším stupínku.

V kategorii nejmladších žákyň I. doběhla na 6. místě Julie Bébrová (2010), ale už v kategorii nejmladších žákyň II se Kolíňačky radovaly ze zisku hned dvou medailí. Přebornicí ČOS se stala Aneta Benešová (2007), která se zároveň stala i celkovou vítězkou Jaroměřského krosu, bronz pak získala Julie Bébrová (2007). V této kategorii doběhla v nejlepší sokolské desítce ještě pátá Amálie Schederová. Mezi stejně starými chlapci vybojoval bronz Adam Kondrát (2007), Marek Bezkočka obsadil páté místo.

V kategoriích mladšího žactva doběhla Natálie Kondrátová (2006) sedmá a Václav Petružálek (2006) devátý. Další zlato pak přidala mezi staršími žákyněmi Vanessa Adamcová (2003), která v celkovém pořadí Jaroměřského krosu skončila druhá, a hned za ní proťala cílovou čárou Andrea Vlková (2004). Kateřina Kašíková (2004) obsadila pátou a Agáta Nováčková (2004) sedmou příčku. Starší žák Radek Petržálek umístěním na třetí příčce vybojoval již šestou kolínskou medaili.

Závody mládežnických kategorií a kategorií dospělých přinesly kolínské výpravě ještě tři první místa. Mezi dorostenci dominoval mezi všemi startujícími stříbrný z letošního republikového šampionátu Roman Pazdera, v kategorii žen se stala přebornicí ČOS Barbora Janůrková a v kategorii mužů nad 50 let Radek Bechyně.