Na posledním letošním šampionátu Roman Pazdera šestý

Poslední letošní mistrovství České republiky, šampionát v přespolním běhu, se uskutečnil v náhradním termínu 12. a 13 . prosince v pražských Běchovicích. Kolínští běžci měli v závodě čtyřnásobné zastoupení a podle očekávání si nejlépe vedl svěřence Jany Šedinové Roman Pazdera.

Ten v závodě juniorů obsadil šesté místo, když na vítězného Martina Kováčecha z Vítkovic ztratil na šestikilometrové trati 43 sekund a na bronzovou medaili mu chybělo 22 sekund. Dobrý výsledek dosáhl v závodě dorostenců další běžec ze skupiny Jany Šedinové Mojmír Pavlík, který ve čtyřkilometrovém závodě v konkurenci 69 vytrvalců doběhl na 15. příčce.

Méně se už dařilo starším žákům, když Marek Málek obsadil 44. a Aleš Melichar 69. příčku mezi 94 startujícími. To, že na šampionátu nestartovala žádná kolínská běžkyně, bohužel dokumentuje současnou krizi běžeckých disciplín v ženských kategoriích v Kolíně.