Na MČR v půlmaratónu nejlépe 16. Kroužilová a 20. Janoušek

V neděli 12. července proběhlo v Kostěnicích letošní mistrovství ČR mužů a žen v půmaratónu. Kolínští běžci tentokrát žádný pronikavý úspěch neslavili, když z mužů doběhl nejlépe dvacátý Milan Janoušek, mezi ženami pak Iva Kroužilová dokončila závod jako šestnáctá.

Titul mistra České republiky vybojoval v kategorii mužů Vít Pavlišta (1:05:56), který v závěru utekl Dominiku Sádlovi (1:06:43), na kterého v závěrečných stovkách metrů ještě útočil Vladimír Marčík (1:06:52). Milan Janoušek na 20. příčce dosáhl času 1:12:37, na 36. místě doběhl Petr Harnoš (1:19:04), o pět příček za ním Luboš Herel (1:20:03) a na 43. pozici Norbert Klváň (1:21:17).

V kategorii žen zvítězila ve výborném čase 1:13:46 Marcela Joglová, které se až do posledního kilometru držela triatlonistka Vendula Frintová (1:14:08) a třetí doběhla obhájkyně titulu Tereza Hrochová (1:15:59). Šestnáctá Iva Kroužilová zaběhla čas 1:38:35.