Na krosovém šampionátu nejlépe Meloun, Slavík a Kašíková

Za pěkného jarního počasí se za přísných hygienických opatření uskutečnilo v Táboře letošní mistrovství České republiky v přespolním běhu dorostu a žactva. V obrovské konkurenci běžců všech tratí, kterých se na startu sešlo od 54 dorostenek po 92 mladších žákyň si z kolínské dvanáctky nejlépe vedli Lukáš Meloun, Vojtěch Slavík a Kateřina Kašíková.

V kategorii mladších žáků dosáhl nečekaného výsledku Lukáš Meloun. Ten mezi 70 nejlepšími Čechy příkladně zabojoval a na dvoukilometrové trati dokázal obsadit 14. místo za 7:54 min., což znamenalo na tomto šampionátu nejlepší kolínský výsledek. Mezi stejně starými dívkami v nejpočetnějším startovním mistrovství doběhla Karolína Nedvědová v čase 9:41 min. na 73. příčce.

Druhý nejkvalitnější výsledek zaznamenal v kategorii starších žáků rovněž mezi 70 běžci na trati o kilometr delší Vojtěch Slavík, který dorazil do cíle na 21. místě za 11:30 min. Další kolínští reprezentanti už skončili ve druhé polovině startovního pole - Aleš Melichar na 38. (11:56), Ondřej Kašička na 61. (12:57) a Adam Kondrát na 63. místě (13:18). V závodě starších žákyň, kterých se na startu sešlo 89, si velmi dobře vedla Aneta Benešová, která obsadila 40. příčku za 13:39 min., Natálie Kondrátová doběhla na 76. pozici za 14:50 min.

Dorostenců se na startovní čáru postavilo 75 a z kolínské dvojice byl na čtyřkilometrové trati rychlejší Marek Nedvěd na 46. místě (16:07), Marek Málek doběhl o čtyři místa za ním (16:36). Dvojnásobné zastoupení měla kolínská atletika i mezi dorostenkami. Velmi kvalitní závod předvedla Kateřina Kašíková, jež skončila na kvalitním 25. místě (13:15), o jednu minutu a jednu vteřinu byla pomalejší Andrea Vlková, které patřilo 40. místo.