Mužské "áčko" bojuje o záchranu

Ani třetí kolo prvoligové soutěže, které se konalo v Liberci, kolínským atletům radost nepřineslo. Téměř nikomu z týmu se nedařilo a při absenci sprintera Štěpána Hampla a běžce Karla Kulíška, kteří reprezentovali naši republiku na mezistátním dorosteneckém utkání, dalších opor Pavla Krejči a  Pavla Peňáze st. i mladých výškařů, kteří startovali na mezinárodních závodech v Polsku, výkony družstva stačily pouze na 7. místo.

Do utkání Kolínští nastupovali s 12 body z předsunuté chodecké soutěže na 10 km, kde Josef Smola skončil čtvrtý a Jakub Zajíc šestý. Ve sprintech bodoval Aleš Moravec na 100 m, kde skončil osmý za 11,29 s a o příčku lépe si vedl na dvojnásobné trati (22,54). Osmý byl také v běhu na 400 m Martin Coubal za 53,47 s, ale nejvíce bodů nasbíral překážkář Jiří Kunt, který na 110 m doběhl sedmý (15,56) a na 400 m šestý (56,58). Štafeta na 4x100 m ve složení Lonek, Holub, Kunt, Moravec skončila rovněž šestá (44,59) a kvarteto na 4x400 m Kunt, Lonek, Coubal, Moravec doběhlo čtvrté (3:29,63).

Běžci přispěli k celkovému součtu pouze 10 body za devátá místa Martina Coubala na 800 m (2:01,39) a Jakuba Rychlíka na 1500 m (4:15,87) a páté příčky Jiřího Brychty na 10 000 m (33:34,29). Absolutně se nedařilo skokanům, kteří nevybojovali ani jediný bod, a ani vrhači tentokrát nenasbírali tolik bodů, jako obvykle.

Jediné kolínské vítězství vybojoval v hodu oštěpem Pavel Peňáz ml. (62,53) a dva body v této disciplíně přidal Václav Širc (49,87). V hodu diskem bodoval jediným bodem Matěj Svoboda (42,73), a tak nejúspěšnější kolínskou disciplínou se stal hod kladivem. Tady překvapil výrazným zlepšením osobního rekordu o 6 metrů Jan Balát (48,93), který skončil pátý, hned za ním se umístili Miroslav Novotný (48,76) a Václav Širc (48,56) a ještě desátý skončil Milan Malát (46,02).

Předposlední příčka v tomto kole znamená i stejné umístění celkově se značnou ztrátou 3 hlavních bodů na pražskou Spartu. A to hrozí při špatné konstelaci sestupů a postupů v ostatních soutěžích i propadem kolínských atletů během dvou let z extraligy až do 2. ligy.