Mladší žactvo se šesti zlatými kralovalo krajskému přeboru

V neděli 11. února proběhl v nafukovací hale na Strahově letošní poslední halový přebor Středočeského kraje, tentokrát v kategorii mladšího žactva. Mladé kolínské naděje v boji o 16 sad medailí v konkurenci více než 330 soupeřů z 19 středočeských klubů nezklamaly, vybojovaly 8 medailí, z toho 6 zlatých (!), a Sokol Kolín-atletika se tak stal nejúspěšnějším oddílem.

Největší zásluhu na tomto úspěchu měl sprinter Jiří Synek, který vytěžil přebornický titul z každého ze svých tří startů, když 60 metrů zaběhl za 8,09 s, 150 metrů za 20,01 s a 60 metrů překážek za 9,95 s, Barbora Štěrbová, která se radovala z vítězství na 60 metrů překážek za 10,19 s i na 800 metrů za 2:35,18 min., a Anna Pátková, která zvítězila ve skoku do výšky výkonem 148 cm.

O zbylé dvě medaile se zasloužili Klára Cardová, která vybojovala stříbro z běhu na 150 metrů časem 21,50 s, a Matyáš Čudlý, jenž zaběhl třetí nejrychlejší čas na 60 metrů překážek výkonem 10,58 s.

Medailové pořadí klubů: Sokol Kolín atletika 6-1-1, TJ Neratovice 4-3-1, AC Čáslav a Sporting Příbram 2-1-2, Sokol Říčany a Radošovice 1-2-2, Střela Žebrák 1-2-0, A.C. TEPO Kladno 0-2-2, Atletika Líbeznice 0-1-2, Lokomotiva Zdice a Sokol Roztoky u Prahy 0-1-1, Atletika Benešov 0-1-0, Sokol Zlatníky a Lokomotiva Beroun 0-0-1