Mladí atleti výborně reprezentovali Středočeský kraj

V neděli 5. června proběhlo na pražské Děkance mezikrajové atletické utkání staršího žactva. Vzhledem k tomu, že v každé disciplíně startovali za každý ze 14 krajů dva nejlepší závodníci, byla úroveň závodu naprosto srovnatelná s mistrovstvím České republiky. V dresu Středočeského kraje se představilo sedm mladých kolínských atletů a ti výrazně pomohli k velkému úspěchu Středočechů. Děvčata totiž suverénně zvítězila a v součtu s bronzovou příčkou chlapců se Středočeský kraj stal vítězem celého klání.

Nejlepšího výsledku z kolínských žáků dosáhl tyčkař Jakub Vítek, který poprvé v životě překonal laťku ve výšce 400 cm a v této disciplíně zvítězil s náskokem 30 cm! Dvě medailová umístění vybojoval Dominik Holub, který skončil na stříbrné příčce jak ve sprintu na 60 m za 7,28 s, tak ve skoku dalekém, kde skočil 623 cm. Ten také pomohl k vítězství středočeské štafetě na 4x60 m. Těsně pod stupni vítězů skončili v hodu diskem Sára Blehová za 32,94 a koulař Dominik Král výkonem 14,02 m. Ten obsadil ještě 6. místo v hodu diskem hodem dlouhým 37,04 m.

Dalším kolínským zástupcům už se tolik nedařilo. Jakub Vítek ke svému tyčkařskému vítězství přidal ještě 12. příčku na 100 m př. (15,31), třináctý skončil výškař Stanislav Bělka (168), devatenáctá koulařka Barbora Houžvičková (10,18) a na 21. místě doběhl na 100 m př. Tomáš Konvalina (16,34).