Milan Janoušek vyhrál Kolínskou desítku v kvalitním čase

V neděli 28. srpna se konal již 16. ročník Kolínské desítky. Na start letošního ročníku se postavilo celkem 69 běžců a běžkyň a tentokrát jim přálo počasí, což se odrazilo i na dosažených výkonech. V kategorii mužů dominoval domácí Milan Janoušek a kategorii žen vyhrála Gabriela Veigertová z AC Jičín.

Milan Janoušek, který si na posledním ligovém kole vylepšil osobní rekord na trati 1500 metrů, předvedl, že má i výbornou vytrvalostní formu a zvítězil s téměř tříminutovým náskokem ve výborném čase 31:35 min., kterým zaostal jen o osm sekund za traťovým rekordem českého reprezentanta Víta Pavlišty. Druhou příčku obsadil mladoboleslavský Václav Miler za 34:30 mi. a třetí mezi muži skončil kutnohorský Jakub Vrbenský za 36:02 min.

Ve společném závodě ale třetí příčku obsadila vítězka ženské kategorie Gabriela Veigertová, která trať absolvovala ve výborném čase 35:45 min. Druhé místo mezi ženami si vyběhla Adélka Semrádová z AC Čáslav (40:54) a třetí kolínská Iva Kroužilová (42:27).