Kolínskou desítku vyhrál Vošvrda

Za tropického vedra proběhl v neděli 1. září letošní 13. ročník Kolínské desítky. Na start závodu se postavilo 99 běžců a běžkyň, v doprovodném dětském programu pak soutěžilo 18 malých závodníků. Obrátkový závod vedoucí po asfaltu a lesních cestách se stal kořistí mladoboleslavského Sebastiana Vošvrdy a chotěbořské Markéty Gajdorusové.

Sebastian Vošvrda zvítězil v čase 34:51 min. s náskokem 47 sekund před svým o jednadvacet let starším mladoboleslavským kolegou Jiřím Milerem a na třetí příčce doběhl Tomáš Šťastný z Olympu Praha za 36:55 min. Vítězka kategorie žen Markéra Gajdorusová zaběhla velmi kvalitní čas 39:05 min, kterým skončila v celkovém pořadí včetně mužů na 9. příčce. Jen o dvě místa za ní zaostala jičínská Gabriela Veigertová za 39:44 min. a třetí pozici vybojovala Helena Poborská v čase 41:38 min.

Z kolínských běžců byli nejrychlejší Luboš Herel (37:51), který doběhl pátý, a Lenka Šťástková (49:26).