Kolín hostil středočeské finále Poháru rozhlasu

Kolínští organizátoři atletických závodů jdou v posledních dnech ze závodu do závodu. Po sobotním 1. kole prvoligové soutěže to v úterý 22. května bylo krajské finále jubilejního 50. ročníku Poháru rozhlasu. Mezi osmičkou nejlepších středočeských týmů v kategoriích mladších a starších žáků i žákyň měly významné zastoupení i školy z Kolínska, které si ve finále vedly velmi dobře.

V kategorii starších žáků vyhráli krajské finále chlapci ze 3. ZŠ Slaný (6096 bodů), ale druhé i třetí místo patřily zástupcům kolínského okresu, když druzí skončili reprezentanti 7. ZŠ Kolín, Masarykova (5819) jen velmi těsně před žáky Masarykovy základní školy Velký Osek (5790). Druhé místo vybojovaly po tuhém boji i starší žákyně 7. ZŠ Kolín, Masarykova (6472), které podlehly jen o 77 bodů dívkám ze Sportovního gymnázia Kladno. Kolínská "sedmička" se probojovala do finále i v mladší kategorii. Zde obsadila děvčata pátou příčku a chlapci 6. místo.

V jednotlivých disciplínách se výrazně prosadila řada závodníků našeho oddílu. Vítězství vybojovali ve starší kategorii Kristýna Růžičková v běhu na 800 metrů (2:32,46), Lucie Seifertová ve vrhu koulí (11,16), Vojtěch Teplý rovněž ve vrhu koulí (12,58) a štafeta starších žákyň na 4x60 metrů Seifertová, Sombergová, Rothanzlová, Olivová (32,11). Stříbrnou pozici obsadili ve starší kategorii Kristýna Růžičková v běhu na 60 metrů (8,22) a Vojtěch Teplý ve skoku dalekém (595), mezi mladšími žáky pak ve skoku dalekém Vojtěch Pernica (460) a bronzovou příčku vybojovali starší žákyně Jana Sombergová v běhu na 60 metrů (8,26), starší žák Filip Moc ve skoku vysokém (168) a starší žákyně Helena Rothanzlová ve stejné disciplíně (160) i ve skoku dalekém (497).