Kolín hostil krajské finále Poháru rozhlasu

Ve středu 24. května proběhlo na stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách letošní krajské finále největší atletické náborové soutěže Poháru rozhlasu. Nejlepší školy z východní části Středočeského kraje se snažily nasbírat kvalitou výkonů co nejvyšší bodový zisk, aby si zajistily postup do celostátního finále soutěže, jíž se účastní desetitisíce žáků základních škol. Organizátoři ze Sokola Kolín-atletika se za vydatné pomoci žáků ze 7. ZŠ Kolín Masarykova zhostili pořádání tohoto nelehkého závodu velmi dobře.

Své zástupce v tomto klání mělo i naše město, když ve všech čtyřech kategoriích startovali žáci 7. ZŠ Masarykova a mezi staršími chlapci také 3. ZŠ Prokopa Velikého. A kolínská družstva byla v krajském finále rozhodně vidět. Mladší děvčata ze „sedmičky“ dokonce zvítězila ziskem 5752 bodů před 6. ZŠ Mladá Boleslav (5096) a ZŠ T. G. Masaryka Poděbrady (4856). Druhou příčku obsadili ve své kategorii chlapci z „trojky“, když ziskem 5725 bodů podlehli o pouhé tři body 6. ZŠ Mladá Boleslav a třetí skončili žáci ZŠ Na Výsluní Brandýs nad Labem (5648). Na bronzové příčce skončila děvčata ze 7. ZŠ ziskem 5621 bodů, když je porazily jen dívky ze ZŠ Benešov Dukelská (5986) a 6. ZŠ Mladá Boleslav (5863). A tak Kolíňáci vyšli naprázdno jen v kategorii mladších žáků, kde dominovali chlapci ZŠ T. G. Masaryka Poděbrady (4394) před 6. ZŠ Mladá Boleslav (4383) a ZŠ Stará Boleslav (4304).

Mezi nejlepší trojici závodníků v jednotlivých disciplínách se dokázala prosadit řada kolínských atletů. Patřili mezi ně mezi staršími chlapci David Batelka, vítěz běhu na 60 metrů za velmi kvalitních 7,46 s, Filip Moc, třetí ve skoku vysokém za 160 cm, Tomáš Konvalina, třetí ve skoku dalekém za 545 cm, mezi staršími dívkami Veronika Slavíčková, druhá ve skoku vysokém za 152 cm, Tereza Škopková, třetí ve skoku dalekém výkonem 466 cm, v kategorii mladších žáků Daniel Zborník, vítěz běhu na 60 metrů časem 8,09 s, a v kategorii mladších dívek Jana Sombergová, rovněž vítězka běhu na 60 metrů časem 8,21 s, a Helena Rothanzlová, která vyhrála skok vysoký výkonem 142 cm před Viktorií Michlovou (135 cm) a druhá byla ve skoku dalekém výkonem 459 cm.