Jdi na obsah Jdi na menu

Kateřina Šafránková je bronzovou sportovkyní kraje

Bez velké publicity a s téměř dokonalým utajením výsledků proběhlo v Nymburce slavnostní vyhlášení ankety Sportovec Středočeského kraje 2017. V průběhu večera, jehož úroveň podle zúčastněných atletů našeho oddílu ani zdaleka nedosahovala kvality našeho Sportovce Kolína, uspěla z kolínských atletů pouze Kateřina Šafránková.

V anketě, v níž o výsledcích na rozdíl od té kolínské rozhoduje jen hrstka "vyvolených", se osmá žena světového šampionátu v Londýně v hodu kladivem umístila na bronzové pozici, když se musela sklonit před vítězným kladenským moderním pětibojařem Martinem Vlachem (mimochodem svěřencem bývalé vynikající moderní pětibojařky a zároveň běžkyně našeho oddílu Saši Kučerové, dříve Kalinovské), který obsadil 5. místo na MS seniorů v dvoučlenné štafetě s Markem Gryczem, 6. místo na MS juniorů v téže disciplíně a 16. příčku v jednotlivcích. Druhou příčku obsadil kolínský cyklista Jan Nesvadba, jedenáctý z MS v cyklokrosu.

Z dalších nominovaných kolínských atletů, jimiž byli Helena Jiranová mezi dospělými, Štěpán Hampl v kategorii mládeže, mistrovský tým dorostenců a mistryně republiky žen do 22 let ve štafetě na 4x400 metrů, se tentokrát nikdo úspěchu nedočkal.