Juniorky ve finále šampionátu čtvrté!

Letošní mistrovství České republiky družstev juniorů a juniorek hostil za nádherného atletického počasí stadión v Českých Budějovicích. Kolínské juniorky do závodu postoupily z třetí příčky na mistrovství Čech a do boje osmi nejlepších týmů z Čech, Moravy  a Slezska nastupovaly v téměř kompletní sestavě.

Jako první se z nečekaně vysokého bodového zisku radovala ve vrhu koulí Zuzana Pražáková. Ta poslala čtyřkilogramové náčiní v posledním pokusu do vzdálenosti 11,30 m a vybojovala překvapivé druhé místo. Vzápětí výrazně bodovala i ve své druhé disciplíně, když ve skoku o tyči zdolala 352 cm a skončila třetí. V úvodu utkání připojila cenné 4 body také Jana Novosadová, které sice v rozběhu na 100 m unikl po čase 12,74 s těsně postup do finále A, ale B finále vyhrála za kvalitních 12,55 s.

Další vysoký bodový zisk připojila v hodu kladivem Markéta Hartmanová, která dosáhla výkonu 36,94 m, což jí vyneslo čtvrtou příčku. Jana Novosadová se poté postavila na start své další disciplíny, běhu na 400 metrů, a po kvalitním času 57,75 s z toho bylo 5. místo a šest bodů na kolínské konto. A pak přišla na řadu nejsilnější kolínská disciplína, běh na 2000 m překážek, kde zabodovalo hned trio závodnic v modrobílých dresech. Suverénně zvítězila Martina Šuková za 7:18,78, třetí doběhla Tereza Javůrková v čase 8:03,34 a sedmá Barbora Janůrková za 8:33,39 a kolínský součet rázem poskočil o 23 bodů!

Body přibyly i po následujícím běhu na 3000 m, kde se kolínské běžkyně Ingrid Tillmann, Adéla Filounová a Eliška Červenková seřadily od sedmého po deváté místo v časech 11.52,22, 12:13,09 a 13:52,50 min. Výborně si vedla ve skoku do výšky Markéta Braunová, která vyrovnala překonáním laťky ve výšce 166 cm svůj osobní rekord a vybojovala 8 bodů za třetí místo. Tři body přidala i Veronika Košátková, která zdolala 152 cm. V tu chvíli ale bylo již téměř jisté, že první tři týmy, Olymp Brno, Dukla Praha a Škoda Plzeň, budou nad síly kolínského výběru, na druhou stranu ale zbylá čtveřice již na Kolín výrazně ztrácela.

V závěru utkání vybojovaly kolínské dívky 9 bodů z hodu diskem zásluhou páté Zuzany Pražákové (36,15) a osmé Elišky Volencové (33,11), 5 bodů z běhu na 200 metrů díky 6. místu Jany Novosadové (25,51), a 7 bodů z běhu na 1500 metrů, kde sedmá doběhla Kateřina Doudová (5:16,63) a osmá Anežka Jurečková (5:21,11). V poslední individuální disciplíně, hodu oštěpem, si výborně vedla dvojice Eliška Volencová (37,00) a Markéta Hartmanová (34,83), která obsadila 4. a 6. místo.

Závěrečné štafety podtrhly obrovské nasazení všech kolínských děvčat. Na 4x100 m doběhlo kvarteto Klepetková, Košátková, Rudolfská, Novosadová čtvrté místo za 50,51 s a čtveřice Beranová, Jurečková, Pražáková, Braunová doběhla devátá (53,99). Na 4x400 m dosáhly kolínské štafety ve složení Rudolfská Pražáková, Braunová, Novosadová (4:16,08) a Beranová, Doudová, Jurečková, Šuková (4:25,46) naprosto stejná umístění jako ve štafetě sprinterské.

V konečném součtu se kolínské dívky staly čtvrtým nejlepším celkem České republiky a z „bramborových“ medailí ani nemusely být smutné, protože na první trojici, stejně jako k páté příčce, bylo tentokrát hodně daleko.

Výsledek mistrovství České republiky:

1. AK Olymp Brno 307, 2. Dukla Praha 205,5, 3. Škoda Plzeň 184, 4. Sokol Kolín-atletika 128, 5. Sokol Opava 76,5, 6. Spartak Vlašim 66, 7. LIAZ Jablonec 57, 8. Slezan Frýdek-Místek 21