Junioři vybojovali historické stříbro!

Finále šampionátu juniorských týmů proběhlo za ideálního atletického počasí na svátek svatého Václava v pražském Edenu. Již papírové předpoklady napovídaly, že půjde o dramatickou bitvu mezi obhájci titulu z domácí Slavie, plzeňskými juniory a obrovskou šanci cítili i závodníci Sokola Kolín-atletika.

V úvodní disciplíně, běhu na 800 metrů doběhl na vynikajícím druhém místě Antonín Janetka (1:56,18). V silné kolínské disciplíně, hodu kladivem, ale zaznamenali borci v modrobílém nečekanou ztrátu. Zatímco Dominik Král skončil v osobním rekordu 60,01 m na výborném druhém místě a Karel Hanuš získal 7 bodů za čtvrtou příčku (57,64), Martin Burianovi se nepodařilo zaznamenat zdařený pokus, a to znamenalo nepříjemnou zhruba osmibodovou ztrátu. V běhu na 110 metrů překážek vybojoval další druhou příčku Adam Šufliarský za velmi kvalitních 14,36 s. Nečekaný bodový příděl zaznamenal ve skoku dalekém Dominik Holub, který si skočil vynikající osobní rekord 710 cm, skončil čtvrtý a ještě jeden bod přidal Filip Najman (656). Potom již přišlo finále parádní kolínské disciplíny - běhu na 100 metrů, v němž zvítězil Štěpán Hampl za skvělých 10,52 s a Stanislav Jíra na druhém místě si vylepšil osobní rekord na 10,65 s! Dva body přidal také celkově devátý Marek Řehák (11,05). Naprázdno vyšli Kolíňáci ve skoku vysokém, ale vysoký bodový přínos znamenal následující běh na 400 metrů, který vyhrál Matěj Krsek výborným časem 47,85 s a na třetím místě doběhl Antonín Janetka za 49,20 s. Po první třetině závodu tak vedl Kolín od 13 bodů před pražskou Slavií a o 20 bodů před plzeňskou Škodovkou.

V hodu oštěpem skončil na pátém místě Filip Najman hodem dlouhým 50,68 m a v následujícím běhu na 3000 metrů překážek si výborně vedl Ondřej Hodboď, který doběhl na druhém místě v čase 9:44,88 min. I další vytrvalecká trať  - běh na 5000 merů - skončila kolínským úspěchem, neboť cílem vítězně proběhl Roman Pazdera za 16:08,37 min. Z běhu na 400 metrů překážek vytěžili Kolíňáci 13 bodů zásluhou druhého Antonína Janetky (53,84) a sedmého Adama Šufliarského (56,80). Úplně nejsilnější kolínskou disciplínou se ukázal být běh na 200 metrů, ve kterém druhý doběhl Matěj Krsek za 21,81 s, hned za ním proťal cílovou čáru Štěpán Hampl v čase 21,89 s a čtvrtý skončil Stanislav Jíra, který zaběhl čas 21,99 s. Kolínské konto se tak rozrostlo o dalších 24 bodů. Vrh koulí sice žádný bodový příděl nepřinesl, ale přesto po dvou třetinách závodu zůstávali kolínští atleti na čele před Slavií a Plzní a živili sen o titulu i postupu do Poháru mistrů evropských zemí.

Dalších 15 bodů získali atleti v modrobílém ve skoku o tyči, který vyhrál Jakub Vítek výborným výkonem 460 cm, osmou příčku obsadil Jindřich Semotam, který překonal 380 cm, a desátý byl Jan  Lepeška (350). V trojskoku se opět dařilo Dominiku Holubovi, který skončil pátý skokem dlouhým 13,83 m a jeden bod přidal Tomáš Podnecký za 13,08 m. Potom ale přišly běh na 1500 metrů a hod diskem, v nichž kolínští závodníci nebodovali, zatímco Plzeň zde vybojovala 37 bodů, a před závěrečnými štafetami se situace zcela obrátila a Plzeň se dostala do výrazného vedení o 26 bodů.

I přesto, že ve štafetě na 4x100 metrů kolínské kvarteto Řehák, Holub, Jíra a Hampl suverénně zvítězilo (41,73), čtveřice Janetka, Krsek, Šufliarský a Krakuvčík vybojovala pět bodů (44,02) a na desáté příčce bodovala i sestava Puczek, Vítek, Semotam a Křeček (45,92), ztráceli Kolíňáci před poslední disciplínou na vedoucí Plzeň 12 bodů. Když potom čtveřice Hodboď, Janetka, Krsek a Šufliarský prohrála v dramatickém finiši těsně se svými plzeňskými soupeři (3:21,76) a sestava Hampl, Jíra, Krakuvčík a Lepeška (3:31,62) získala pět bodů, bylo rozhodnuto. Mistry republiky a reprezentanty na Poháru mistrů evropských zemí se stali junioři ze Škody Plzeň a závodníci Sokola Kolín-atletika vybojovali po heroickém výkonu a obrovském nasazení historicky první stříbrnou medaili v této kategorii pro kolínský klub!