Jdi na obsah Jdi na menu

Horkou Kolínskou desítku vyhrál Flégl

Zatímco většina lidí horký konec léta určitě uvítala, běžce, kteří startovali na 10. ročníku Kolínské desítky, třicetistupňové vedro pořádně potrápilo. Na start závodu se v neděli postavilo 108 mužů a žen, ne všichni si však s vysokou teplotou dokázali poradit a absolvovat celou desetikilometrovou trať.

Nejlépe si nakonec vedl vrchlabský Flégl, který absolvoval trať mezi kolínskými Borkami a Veltrubami za 34:52. O 20 sekund později dorazil do cíle trojnásobný vítěz tohoto závodu a kolínský odchovanec Miler z Mladé Boleslavi (35:12), který zároveň zvítězil v kategorii nad 40 let, a třetí místo vybojoval Šťastný z pražského Olympu (35:40). Z kolínských běžců si nejlépe vedli Herel (36:22) a Římal (37:26). V kategorii nad 50 let zvítězil Soukup z Milovic (41:42), kategorii nad 60 let opanoval Jirmus z Ovčár (45:41) a mezi sedmdesátníky byl nejrychlejší Říha ze Sadské (48:28).

Mezi ženami si pro první příčku doběhla Sýkorová z AC Praha za 42:28, na druhém místě skončila vítězka kategorie nad 35 let Hampejsová z klubu Šneci na max za 44:39 a třetí proťala cíl Chlupcová z Litoměřic v čase 45:55. Vítězkou poslední kategorie žen nad 45 let se pak stala Karla Mališová z USK Praha časem 46:57.