Herel a Sotonová přeborníky okresu v přespolním běhu

Ve středu 5. dubna proběhl tradiční okresní přebor v přespolním běhu. Na trati dlouhé 3000 metrů, která je shodná se Silvestrovským během a měla start na atletickém stadiónu a cíl na labské navigaci, se tentokrát utkalo celkem 32 běžců a běžkyň.

Okresním přeborníkem se stal Luboš Herel, který jako jediný časem 9:59 hranici deseti minut. O tři vteřinky za ním doběhl Martin Coubal a jako třetí dorazil do cíle Milan Římal v čase 10:14 min. Všichni tři nejlepší jsou členy Sokola Kolín-atletika. V kategorii žen byla nejrychlejší Petra Sotonová ze Spartan Race Sporting Group Kolín, která jediná ze startujících žen zaběhla pod hranici dvanácti minut (11:52) a v celkovém pořadí závodu doběhla sedmá. Druhou příčku obsadila Iva Kroužilová ze Sokola Kolín-atletika za 12:19 a třetí skončila teprve žákyně domácího oddílu Linda Radoňská za 12:51 min.