Halovou sezónu jsme začali v Chemnitzu

Do letošní halové sezóny naskočili kolínští mladí atleti účastí na mládežnickém mítinku v německém Chemnitzu. Početná výprava si v úvodu sezóny vedla velmi dobře, když kolínští závodníci vybojovali šest vítězství, tři druhá a osm třetích míst a padly i některé osobní rekordy.

V závodě mužů na 60 metrů dominoval Štěpán Hampl ve velmi rychlém čase 6,86 s, mezi překážkáři do 20 let vyhrál Jan Bouma za 8,47 s a v kvalitní formě se ukázal v kategorii dorostu Tadeáš Krakuvčík, který vyhrál 400 m za 51,89 s. Ve svých kategoriích vyhráli závody na 800 metrů také běžci ze skupiny Jany Šedinové, když Roman Pazdera v osobním rekordu 2:05,69 min. zvítězil mezi dorostenci a Vanessa Adamcová za 2:31,31 mezi žákyněmi. Rychlý čas 7,98 s předvedla při svém vítězství na 60 m žákyň Kristýna Šlehubrová.

Druhou příčku obsadili ve svých závodech Josef Šedivý v běhu na 60 m překážek v osobním rekordu 8,83 s, Tadeáš Zákora v běhu na 60 m za 7,59 s a v běhu na 400 m Kristýna Růžičková, která si tuto trať vyzkoušela poprvé za kvalitních 62,35 s.

Třetí místa vybojovali Štěpán Šanc ve skoku vysokém mužů po výkonu 190 cm, hned dvakrát Marek Řehák na 60 m v osobním rekordu 7,16 s a na 200 m za 23,31, rovněž dvakrát žákyně Natálie Olivová na 60 m překážek (9,61) a ve vrhu koulí (10,68). Na bronzové příčce skončil také dorostenec Tomáš Konvalina na 60 m překážek v čase 8,81 s, v závodě žen na 800 m Kateřina Doudová (2:34,65) a ve velmi kvalitním osobním rekordu mezi muži trojskokany junior Robin Martinek výkonem 13,38 m.

Za zmínku stojí i některé další výkony. Tomáš Puczek zdolal ve skoku vysokém 190 cm, Stanislav Jíra zaběhl 60 m za 7,06 s, Jana Šafránková zaznamenala časy 8,11 s na 60 m a 26,85 s na 200 m.