Finále krajského přeboru přípravek

V sobotu 24.9.2016 se uskutečnilo finále krajského přeboru družstev přípravek ve Staré Boleslavi a kolínští nejmenší atleti vyrazili do bojů o medaile se dvěma družstvy. Měli před sebou nejednoduchý úkol a to navázat na své loňské předchůdce, kteří finále přípravek vyhráli a odvezli si zlaté medaile. Počasí bylo příjemné a přálo skvělým výkonům. V konkurenci 24 družstev a bezmála 240 závodníků ze dvanácti obcí a měst z celého středočeského kraje si někteří naši atleti nevedli špatně a určitě jsou příslibem do dalších let. V systému bodování, kdy bylo počítáno nejlepších osm závodníků v disciplíně z desetičlenného družstva, si družstvo A připsalo v běhu na 50m šesté místo a družstvo B deváté místo. Ve skoku dalekém spadlo A o jednu pozici dolů na sedmé místo a B na místo čtrnácté. Nejslabší disciplínou se pro Kolíňáky stal hod raketkou, kdy družstvo A skončilo čtrnácté a B dvacáté. Na závěr atletického klání přišly na řadu štafety 8x200m. Štafeta Kolína A si v ní doběhla pro osmou pozici a to v konečném součtu znamenalo taktéž osmou příčku. Štafeta Kolína B si vybojovala dvanácté místo a celkově Kolínští skončili na čtrnácté pozici.

Z jednotlivých výkonů lze vyzdvihnout osmé místo Jiřího Synka v běhu na 50m za 7,92 sec. a Adély Sahulkové, která v novém osobním rekordu 395cm skončila mezi dívkami na místě osmém. Taktéž hezké osmé místo vybojovala štafeta družstva A ve složení Štěrbová, Jelínková, Olivová, Kára, Sahulková, Pokorná, Pernica a Synek.

autor: Jiří Robovský