Jdi na obsah Jdi na menu

Dva kolínské rekordy na Odložilově memoriálu!

O dva velmi hodnotné kolínské historické rekordy v kategorii žen se postaraly na pondělním Memoriálu Josefa Odložila na pražské Julisce Zuzana Pražáková a Šárka Buranská. Tyto výkony jsou pro ně i velkým příslibem před víkendovým mistrovstvím České republiky, které se koná v Třinci.

O první rekord se postarala Zuzana Pražáková ve skoku o tyči, když se dokázala dostat přes laťku ve výši 407 cm a o dva centimetry tak posunula své vlastní maximum. Vlastní kolínský rekord vylepšila také Šárka Buranská v trojskoku, když její nejdelší skok měřil 12,81 m, tedy o plných 20 cm dále, než byl její rekord dosavadní.

Tolik už se nedařilo Kateřině Šafránkové, která ve velmi kvalitní soutěži kladivářek obsadila páté místo na ni průměrným výkonem 66,59 m, když první čtyři zahraniční závodnice překonaly sedmdesátimetrovou hranici. Na mítinku startovala i Zdeňka Seidlová v běhu na 100 metrů, v němž dosáhla času 12,26 s, a dorostenec Jan Bouma, jenž si posunul osobní rekord na 110 metrů překážek na 15,07 s.