Jdi na obsah Jdi na menu

Dorostenky jsou šesté v republice!

Finále mistrovství České republiky dorosteneckých týmů hostil za krásného počasí opavský stadión. Kolínské dorostenky, které postoupily z pátého místa ze šampionátu Čech, závodily na výbornou a obsadily šestou příčku, když ještě čtyři disciplíny před koncem byly čtvrté.

První body připsaly dívky v modrobílém v hodu oštěpem, ve kterém skončila Žaneta Vrbová na třetím místě výkonem  36,82 m a připsala na kolínské konto osm bodů. Na další body muselo kolínské družstvo čekat až do běhu na 100 metrů překážek, kde vybojovala osmou příčku Lenka Novotná časem 15,24 s. Ve finále běhu na 100 metrů, do nějž postoupila Jana Šafránková druhým místem v rozběhu časem 12,63 s , vybojovala tato svěřenkyně Antonína Morávka sedm bodů, když doběhla čtvrtá za 12,70 s.

Poté se kolínským vrhačkám skvěle vydařil hod kladivem.  Druhé místo v něm obsadila Eliška Kopecká, která poslala své náčiní do vzdálenosti 47,56 m. Čtvrtou příčku pro sebe získala Karolína Vosecká výkonem 44,18 m a hned za ní skončila v novém osobním rekordu 43,00 Eliška Drábková. V této nejsilnější kolínské disciplíně nasbíraly svěřenkyně Kláry a Jiřího Tučkových celkem 22 bodů. Hned vzápětí přišla další silná kolínská disciplína, běh na 400 metrů. V ní vybojovala výborné druhé místo Anna Kozlová, která proběhla cílem v čase 56,18 s, a  pátá skončila Jitka Novosadová výkonem 59,77 s.

Ve skoku vysokém obsadila dělené 10 místo Kateřina Podaná za 145 cm a  hned v následujícím hodu diskem přidaly vrhačky dalších 18 bodů. Nejlépe se vedlo Barboře Malé, která obsadila pátou příčku v osobním maximu 30,51 m.  Za ní skončila Žaneta Vrbová výkonem  28,31, sedmé místo obsadila Eliška Drábková, která poslala disk do vzdálenosti 28,28 m a finálovou osmičku uzavřela Karolína Vosecká hodem dlouhým 27,53 m.

V běhu na 3000 metrů doběhla na sedmém místě v novém osobním rekordu 12:25,43 min. Eliška Kliková, která tak vybojovala 4 body. Výborný výkon předvedla v běhu na 300 metrů překážek Lenka Novotná, která finišovala v novém kolínském historickém rekordu 45,28 s na  třetím místě. Ve vrhu koulí se blýskla čtvrtou příčkou Barbora Malá ve svém dalším osobním rekordu 12,68 m. V běhu na 200 m pak připsaly na kolínské konto vysoké body třetí Anna Kozlová za výborných 25.26 s a šestá Jitka Novosadová za 26,46 s. Čtyři disciplíny před koncem se tak kolínské družstvo ocitlo nečekaně dokonce na čtvrtém místě.

V běhu na 1500 metrů získala tři body Tereza Škopková za čas 5:51,89 min. a jeden vybojovala Diana Šmigelská časem 5:58,37 min. V trojskoku ale nikdo z kolínských děvčat nastartoval, a tak před závěrečnými štafetami se Kolín propadl na šestou příčku.

Ve štafetě na 4x100 metrů doběhla kolínská sestava Vrbová, Vánišová, Podaná a Šafránková na pátém místě v čase 51,13 s, ale pardubická děvčata byla v této disciplíně úspěšnější a posunula se před kolínský celek. Všechno rozhodla závěrečná štafeta na 4x400 metrů. V ní kolínské kvarteto Novotná, Škopková, Novosadová a Kozlová porazilo všechny soupeřky, a rozhodlo tak o konečném šestém místě kolínského celku.

Konečný výsledek finále Mistrovství České republiky:

1. SK Jeseniova Praha 179,75, 2. SSK Vítkovice 172, 3. Atletika Jižní Město 166,25, 4. Sokol Opava 157, 5. LIAZ Jablonec 134, 6. Sokol Kolín-atletika 128,25, 7. AC Pardubice 121,25, 8. Slezan Frýdek-Místek 58,5