Devět titulů z přeboru kraje dospělých a mládeže

O den později než přebor staršího žactva proběhl opět v Praze, tentokrát ale ve Stromovce v hale Otakara Jandery, letošní halový přebor Středočeského kraje v kategoriích dospělých, juniorů a dorostu. Výkonnostně na něm deklasovali ostatní oddíly atleti A.C TEPO Kladno, kteří vybojovali 49 umístění v nejlepší trojici, ale dařilo se i kolínským atletům, již vybojovali 23 cenných kovů a v medailovém pořadí devatenácti středočeských klubů obsadili druhou příčku.

Závod, který náš oddíl spolupořádal, proběhl za ještě přísnějších opatření, než stanovují vládní opatření, neboť všichni účastníci museli mít na základě nařízení majitele haly negativní PCR test a ti nad 18 let i platné očkování či prodělanou nemoc Covid-19. I přes tato opatření se na přeboru v průběhu celodenního časového programu vystřídalo téměř 400 závodníků!

A neztratili se na něm ani ti kolínští, byť se zdaleka nepředstavili všichni. Výborně si vedli svěřenci Martina Radikovského Natálie Olivová a Matyáš Čudlý, kteří v kvalitních výkonech získali po dvou titulech. Natálie Olivová vyhrála mezi juniorkami běh na 60 metrů překážek za 9,12 s a skok vysoký, když překonala velmi dobrých 167 cm. Matyáš Čudlý vyhrál v kategorii dorostenců stejné disciplíny, když na 60 metrů překážek zaběhl rychlý čas 8,37 s a výšku vyhrál za 194 cm. Dva skokanské tituly vybojoval junior Jakub Douděra, který vyhrál jak skok daleký skokem dlouhým 618 cm, tak trojskok za 13,22 m. Sedmé zlato přidala v trojskoku v novém osobním rekordu juniorka Anita Hrušková, která dolétla na 11,36 m, a osmý titul vybojoval mezi muži ve vrhu koulí Pavel Krejča, který poslal své nářadí na 14,46 m. O poslední titul se postarala ve společné mužské kategorii juniorská štafeta na 4x200 metrů ve složení Vinduška, Kratochvíl, Svoboda, Soukal, která časem 1:30,59 min. jen těsně zaostala za historickým oddílovým rekordem.

Stříbrných medailí získali kolínští atlety šest. Postarali se o ně mezi muži Pavel Krejča, který byl druhý jak ve skoku vysokém (191), tak ve skoku dalekém (590), mezi juniory překážkář Jan Brát (8,90), mezi dorostenci osmistovkař Marek Nedvěd (2:05,36) a ve výrazném osobním rekordu dálkař Vojtěch Slavík (619) a juniorka Anita Hrušková ve skoku vysokém (164).

Osm bronzových medailí obstarali v kategorii mužů znovu Pavel Krejča v běhu na 60 metrů překážek (9,54) a ve skoku o tyči (320) a Jiří Rothanzl ve skoku dalekém (584), junioři Lukáš Soukal v běhu na 60 metrů (7,16) a 200 metrů (22,38) a Jakub Svoboda v běhu na 60 metrů překážek (8,92) a juniorky Natálie Olivová v běhu na 60 metrů (8,21) a Helena Rothanzlová v trojskoku (10,91).