Jdi na obsah Jdi na menu

Dařilo se sprinterům, skokanům a Vocáskové

renata-vocaskova.jpgNaplno se rozběhl seriál halových mítinků a přeborů, a tak kolínští atleti v uplynulém týdnu závodili nejen na pondělním akademickém mistrovství ČR na pražském Strahově, ale také v úterý na stejném místě na přeboru sportovních gymnázií, ve středu na mítinku v Jablonci nad Nisou, v pátek i v sobotu znovu na závodech na Strahově a v neděli v Českém Brodě.

Dařilo se především sprinterům, skokanům Denise Pešové, Natálii Olivové a Jakubu Vítkovi a běžkyni Renatě Vocáskové. Nejkvalitnější výkon předvedl junior Štěpán Hampl, který proběhl doplňkovou trať 150 metrů v novém kolínském mužském rekordu 16,28 s. Na stejné trati se prezentovali také junior Aleš Moravec výkonem 17,07 s a dorostenci Stanislav Jíra a Marek Řehák výkony 17,32 a 17,61 s. Jen těsně za vlastním kolínským rekordem zůstala Helena Jiranová, která zaběhla čas 18,24 s. Nejkratší sprinterskou trať 60 m proběhl Aleš Moravec za 7,16 s. Renata Vocásková vyzkoušela formu na trati 600 metrů a zaběhla velmi kvalitní výkon 1:34,16 min.

Výškařka Denisa Pešová vstoupila do dorostenecké kategorie pod vedením nového trenéra Ratislava Šediny a po osobním rekordu 170 cm z minulého týdne z mítinku v německém Essingu tentokrát zdolala 166 cm. Poprvé v kategorii dorostu se představil i tyčkař Jakub Vítek, který si hned překonal osobní rekord skokem přes 442 cm a chybí mu v 15 letech pouze 10 cm do překonání kolínského rekordu mezi muži! Do nové kategorie, pro změnu mezi starší žákyně, vstoupila výborně také Natálie Olivová. Ta testovala formu před republikovým vícebojařským šampionátem hned ve třech disciplínách a dařilo se jí hlavně skokansky. Ve výšce překonala 162 cm, v dálce si výrazně překonala skokem dlouhým 532 cm osobní rekord a zůstala jen několik centimetrů za kolínským žákovským rekordem Heleny Jiranové. Kouli pak poslala do vzdálenosti 10,38 m.