Výborné výkony na Youth Athletics

V netradičním termínu se uskutečnil letošní ročník mládežnického mítinku Youth Athletics – Sokol Grand Prix, který proběhl na atletickém stadiónu Mirka Tučka až v poslední den školního roku. Za ideálního atletického počasí a mezinárodní účasti závodníků ze Saudské Arábie a Polska předvedli mladí atleti řadu vynikajících výkonů, které korunovaly dva splněné limity pro dorostenecké mistrovství Evropy v gruzínském Tbilisi.

O ty se postarali překážkáři. V závodě na 110 m překážek si letenku na vrchol letošní sezóny zajistil po skvělém čase 14,09 s královéhradecký David Ryba a na 100 m překážek byla stejně úspěšná Markéta Štolová z VTŽ Chomutov, která zaběhla tuto trať za 13,86 s. Další útoky na limity se sice již nevydařily, ale i tak byly k vidění špičkové výkony. Na trati 100 m byli nejrychlejší českobudějovický Filip Bárta za 10,94 s a Polka Magdalena Miekińská za 12,23 s, na dvojnásobné trati zaběhl reprezentant Saudské Arábie Saleh Mahda 21,87 s, těsně za limitem v běhu na 1500 metrů zůstal Karel Kulíšek (4:00,60) a v žákovské kategorii předvedl letošní nejdelší hod v České republice Jan Patka z Atletiky Jižní Město (63,76).

Pozadu ale nezůstali ani kolínští mladí atleti, kteří na domácí půdě vybojovali pět zlatých, jedenáct stříbrných a pět bronzových medailí. Nejkvalitnější výkony předvedli především Dominik Holub, který vyhrál běh na 300 m žáků v novém kolínském historickém rekordu a letos třetím nejrychlejším čase v ČR 36,46 s i nejkratší sprint na 60 m v osobním rekordu a druhém letošním čase v Čechách 7,14 s, a Denisa Pešová, vítězka výšky žákyň (166). Zlaté medaile získali ještě oba vítězové skoku vysokého dorostenců Štěpán Šanc (184) i starších žáků Vojtěch Pavlas (161).

Druhé příčky vybojovali dorostenci Stanislav Jíra na 100 m v osobním rekordu 11,22, Tomáš Puczek a Josef Bernat ve skoku vysokém (177), Robin Martinek ve skoku dalekém v osobním rekordu 640, dorostenky Dominika Rudolfská na 200 m (26,51) a Kateřina Doudová na 800 m (2:32,88), starší žáci Jakub Fiala na 60 m (7,27), Stanislav Bělka ve výšce (158) a mezi staršími žákyněmi Tereza Čermochová, která poprvé v životě zaběhla 60 m pod osm sekund (7,97), Natálie Olivová v dálce (496) a Barbora Houžvičková v kouli (10,19).

Bronzové medaile pak získali dorostenec Jan Bouma na 110 m př. (15,19), Jindřich Semotam v dálce (608) a Robin Martinek ve vrhu koulí (11,51) a starší žáci Tadeáš Krakuvčík na 300 m (38,76) a Roman Pazdera na 1500 m (4:32,87).