Jdi na obsah Jdi na menu

Vítězem 60. ročníku KVOKu se stal Kamil Krunka

V neděli 22. dubna se na atletickém stadiónu Mirka Tučka v Kolíně-Borkách postavil rekordní počet 179 běžců a běžkyň na start jubilejního 60. ročníku silničního půlmaratónu Kolín - Velký Osek - Kolín, který se tentokrát zároveň běžel jako mistrovství České republiky veteránských kategorií. Jednoznačným vítězem se stal Kamil Krunka z Nového Města nad Metují. Běžci a běžkyně Sokola Kolín-atletika vybojovali 5 mistrovských medailí.

Kamil Krunka, bronzový medailista z šampionátu mužů, postupně svůj náskok na další pronásledovatele navyšoval a cílem proběhl za 1:14:01 hod. o více než tři minuty dříve než druhý v cíli Jakub Exner z P teamu (1:17:07), jenž se zároveň stal mistrem ČR v kategorii mužů nad 35 let. Třetí doběhl Libor Eremka z Jiskry Humpolec za 1:17:17 hod.

Mezi ženami si v nečekaně horkém počasí, kdy teploměr na slunci vystupoval i nad 30 stupňů, nejrychleji poradila s tratí Olga Krčálová z Polné (1:29:13), která vybojovala titul mistryně ČR v kategorii žen nad 40 let. Druhá doběhla Adéla Stráská z Eleven Run Teamu za 1:33:23 hod. a třetí Jana Teplá z Joskatelu za 1:34:20 hod., vítězka mistrovského závodu v kategorii žen nad 35 let.

Z mužů Sokola Kolín-atletika si nejlépe vedl celkově šestý Luboš Herel (1:18:10), který si tak vybojoval stříbrnou medaili mezi muži nad 45 let. Jan Šedina doběhl desátý (1:21:42), hned za ním proťal cílovou čáru Norbert Klvaň (1:22:45), pro nějž to znamenalo bronz z kategorie mužů nad 45 let, a o další místo zpět se umístil Milan Římal (1:23:16), vítěz kategorie mužů nad 40 let.

Z kolínských žen dosáhly na medaile z českého šampionátu Iva Kroužilová (1:37:26), která doběhla mezi ženami celkově čtvrtá a ve své kategorii žen nad 40 let vybojovala stříbro, a Lenka Šťástková (1:51:15), třetí v kategorii žen nad 50 let.