Trojice Kolíňaček reprezentovala v Mariboru

V pátek 15. července proběhlo ve slovinském Mariboru mezistátní utkání mužů a žen do 22 let Slovinsko - Maďarsko - Polsko - Česká republika. Původně na něj byli nominováni čtyři atleti Sokola Kolín-atletika, ale výškař Matyáš Dalecký se z reprezentačního startu musel nakonec omluvit kvůli přetrvávajícímu zranění nohy.

Z trojice dívek se nejlépe vedla Renata Vocásková, která v běhu na 1500 metrů obsadila výborné třetí místo za Polkou Galantovou a Maďarkou Koszasovou v kvalitním čase 4:34,32 min. O příčku níže dosáhla v soutěži ve skoku o tyči Zuzana Pražáková, která zdolala výšku 390 cm a podlehla oběma Polkám a své reprezentační kolegyni Šilhánové. Nedařilo se Heleně Jiranové, která startovala navzdory přetrvávajícímu zranění a v běhu na 400 metrů obsadila až 8. místo za 1:00,24 min.

Český výběr obsadil v celém čtyřutkání druhé místo, když jak v kategorii mužů, tak v kategorii žen podlehl vítězným Polákům.