Tři zlata z krajského přeboru v krosu

V rámci 77. ročníku tradičního čáslavského Běhu sady Vodranty se uskutečnil v sobotu 17. března letošní přebor Středočeského kraje v přespolním běhu. Vzhledem k průběhu letošní zimy se boje o tituly odehrávaly nečekaně na sněhu a za minusových teplot. Kolínským běžcům se dařilo, když vybojovali tři zlaté a tři stříbrné medaile.

Tituly přeborníků Středočeského kraje získali mladší žákyně Barbora Štěrbová, která absolvovala 1150 metrů na 4:46 min. a v celkovém pořadí běhu se musela sklonit jen před Kateřinou Brdičkovou z pražské Dukly, starší žákyně Andrea Vlková, která se na trati 1550 metrů za 6:10 min. stala i celkovou vítězkou závodu stejně jako dorostenec Roman Pazdera, který byl nejrychlejší na vzdálenost 4000 metrů za 13:58 min.

Stříbrnou medaili si z Čáslavi odvezli mladší žák Marek Málek (5:48), starší žák Radek Pedtržálek (5:47) a mezi ženami v závodě na 10 000 metrů Iva Kroužilová (46:24).

Velmi dobře si vedli nejmenší kolínští běžci také v závodech přípravek, které nebyly součástí krajského přeboru. V běhu nejmladších adeptů atletiky ročníků 2009 a mladších zvítězil na 300 metrů dlouhé trati Tomáš Kučera (54,7) před Janem Málkem (57,7), mezi děvčaty skončila na druhém místě Karolína Nedvědová (1:01,5). Ve starší kategorii chlapců ročníků 2007 a 2008 na vzdálenost 1150 metrů brali druhé a třetí místo Jakub Dohnálek (5:03) a Josef Vonšovský (5:06).

Ve veteránských kategoriích si v Běhu sady Vodranty nejlépe vedli na desetikilometrové trati mezi muži nad 50 let Petr Kubišta (43:38) a Radek Bechyně (44:19), kteří doběhli na druhém a třetím místě.