Pavel Peňáz přivezl z veteránského MS čtyři medaile!

V uplynulém týdnu proběhlo v polské Toruni letošní halové veteránské mistrovství světa, na kterém byla kolínská atletika zastoupena hned čtveřicí atletů. Skvěle si vedl Pavel Peňáz, který vybojoval v kategorii nad 50 let titul mistra světa a tři stříbrné medaile!

Světové zlato získal ve vrhu koulí, v němž poslal své náčiní do vzdálenosti 14,99 m a za ním zůstali stříbrný Brazilec Da Silva (14,06) a bronzový Slovinec Pirnat (13,81). Stříbrnou medaili si přivezl z hodu diskem výkonem 50,72 m, když podlehl pouze vítěznému Němci Maryniakovi (51,64) a bronz vybojoval další Čech Smělý (47,98). Další dvě stříbra mu přinesl hod kladivem (53,41) i hod břemenem (21,21), když v obou disciplínách podehl Poláku Walczakovi (62,03 a 22,58).

V běhu na 1500 metrů startovali v kategorii nad 55 let Roman Pekárek a Vilém Gruml a časy 5:02,71 a 5:06,09 min. obsadili místa na rozhraní třetí a čtvrté desítky. Nepříjemným zraněním skončil start Josefa Slabého v kategorii nad 50 let v běhu na 200 metrů.