Jdi na obsah Jdi na menu

Na EKAGu v Brně zlatá Olivová a dalších šest medailí!

Na letošní 12. ročník Europian kids athletics games se do Brna sjel rekordní počet 1600 žákovských atletů z 15 zemí Evropy. A v početném startovním poli se výrazných úspěchů dočkali i mladí atleti Sokola Kolín-atletika, kteří vybojovali v těžké konkurenci 7 medailí a dalších 13 umístění ve finálové osmičce.

O nejvýraznější úspěch se postarala v kategorii čtrnáctiletých dívek svěřenkyně trenéra Martina Radikovského Natálie Olivová, na které ve výškařském sektoru vůbec nebyla znát několikaměsíční pauza způsobená nemocí a která v osobním rekordu 168 cm suverénně vybojovala originální zlatou medaili!

Dvě individuální medaile získali Anna Radikovská, která v kategorii třináctiletých poslala v novém osobním rekordu kriketový míček do vzdálenosti 53,30 m, a o rok mladší Matyáš Čudlý, jenž skočil do výšky 146 cm. O další dvě stříbra se zasloužily štafety - dívčí sestava Šlehubrová, Novotná, Růžičková, Šafránková zaběhla na 4x60 metrů čas 30,81 s a hoši Šedivý, Konvalina, Zákora, Batelka běželi stejnou trať za 28,05 s. Z bronzových medailí se mohli těšit sprinteři Jana Šafránková na 60 metrů za 8,09 s a David Batelka na 300 metrů v osobním rekordu 37,57 s.

Těsně pod stupni vítězů skončili Josef Šedivý a Tomáš Konvalina na 100 metrů překážek (14,91 a 14,55), David Batelka na 60 metrů (7,48) a štafeta mladších žáků Synek, Jarý, Konvalina, Kratochvíl (33,12). Na pátém místě skončila čtrnáctiletá sprinterka Kristýna Šlehubrová na 60 metrů (8,05), dvanáctiletý Jiří Synek na stejné trati (8,37) a čtrnáctiletá Kristýna Růžičková na 300 metrů (42,76) a šestá příčka patřila oštěpaři Jakubu Dudášovi (46,72). Ten se ve finále umístil také ve vrhu koulí, kde obsadil sedmé místo (12,79), stejně jako čtrnáctiletý Tadeáš Zákora v běhu na 60 metrů (7,64), třináctiletý Šimon Kratochvíl v běhu na 150 metrů (19,79) a dvanáctiletý Marek Málek v běhu na 800 metrů (2:35,10). Osmé místo pak patřilo Tadeáši Zákorovi v běhu na 300 metrů (39,50).