Jdi na obsah Jdi na menu

Mladší žákyně ve finále přeboru kraje páté

V sobotu 23. září se uskutečnilo finále letošního přeboru Středočeského kraje družstev mladších žáků a žákyň. Z kolínských týmů se více dařilo děvčatům, která obsadila pátou příčku, zatímco chlapci byli až desátí.

V běhu na 60 metrů získala Lucie Šimicová šest bodů za vítězství v B finále v čase 8,52 s. Na trati 150 metrů bodovala Lucie Šimicová jedním bodem (21,04) a Jan Semík dvěma body (21,43). V běhu na 300 metrů bodovala třemi body Nela Ptáčková (48,98).

Na delších tratích posbíraly především kolínské běžkyně výrazně více bodů než sprinterky. V běhu na 800 metrů doběhla druhá Klára Teplá v osobním rekordu 2:38,47 min., hned za ní finišovala Eliška Brunclíková rovněž v osobním maximu 2:39,48 min. a ještě pátá doběhla Ludmila Kvasilová (2:43,24). Mezi žáky získali tři body Filip Schűtzner (2:42,22) a dva body Jakub Kučera (2:44,08). Velmi dobře si vedla v běhu na 1500 metrů i pátá Linda Bašistová (5:39,86).

V běhu na 60 metrů překážek děvčat vyběhla jediný bodík Klára Teplá (11,16) a mezi chlapci šest bodů vybojoval Dominik Straňák (10,45). Výborně si vedla ve skoku vysokém Eliška Ptáčková, která v osobním rekordu 153 cm obsadila druhou příčku. Mezi chlapci skončil Dominik Straňák za 140 cm devátý. Ve skoku dalekém bodovala pouze šestá Eliška Malá (449), ta si ale ještě mnohem lépe vedla ve vrhu koulí, kde za výkon 10,98 m brala výborné třetí místo. Ještě o příčku lepší byl Matyáš Lesák výkonem 10,37 m. Mezi chlapci dvěma body bodoval i Pavel Vavruška (7,81). Druhou příčku vybojoval Matyáš i v hodu míčkem, v němž poslal náčiní na 60,10 m, mezi děvčaty v této disciplíně získala dva body Eliška Brunclíková (39,85), která  o bod více brala i z hodu oštěpem (26,85). V této disciplíně připsal sedm bodů na kolínské konto také nejúspěšnější závodník Matyáš Lesák (30,47).

Poslední bodové zisky připsaly štafety. Sestava chlapců na 4x60 metrů Barták, Šantrůček, Semík, Pažout doběhla šestá za 35,13 s, kvarteto dívek Malá, Bulířová, Šotolová, Petránková deváté (34,93) a čtveřice Kvízová, Nezmeškalová, Bašistová, Kuřátková byla jedenáctá (35,80). V závodě na 4x300 metrů doběhla štafeta Bašistová, Kvasilová, Ptáčková, Šotolová šestá (3:21,56) a sestava chlapců Kučera, Pažout, Schűtzner, Jelínek desátá (3:29,95).

Výsledek finále KP:

Mladší žákyně: 1. Atletika Čelákovice 159,5, 2. Lokomotiva Beroun 147, 3. ASK Dipoli 135, 4. A. C. TEPO Kladno A 115, 5. Sokol Kolín-atletika 102, 6. Atletika Benešov 77, 7. SKP Nymburk A 71, 8. Sportovní klub LS Kladno 59, 9. TJ Neratovice 45, 10. SKP Olympia Kutná Hora 44, 11. Atletický oddíl - STŘELA Žebrák 41, 12. Atletika Líbeznice 31,5

Mladší žáci: 1. A. C. TEPO Kladno 196,5, 2. SKP Nymburk 108, 3. SKP Olympia Kutná Hora 98, 4. Atletický oddíl - STŘELA Žebrák 89, 5. Sokol Říčany a Radošovice 86, 6. Atletika Benešov 77,5, 7. Sportovní klub LS Kladno 73,5, 8. Lokomotiva Beroun 72, 9. ASK Dipoli 71, 10. Sokol Kolín-atletika 58, 11. Atletika Líbeznice 51, 12. Atletika Stará Boleslav 35,5