Jdi na obsah Jdi na menu

Mladší žactvo bojovalo o pětibojařské tituly

Za krásného počasí se na atletickém stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách odehrály boje mladších žáků a žákyň o tituly přeborníků Středočeského kraje, skupina východ, v pětiboji. Zároveň to byla pro mladé atlety jedna z mála příležitostí předvést takový výkon, kterým by se nominovali na mistrovství České republiky.

Tuto šanci by mohli mít oba vítězové. V kategorii chlapců nasbíral 2119 bodů domácí Šimon Kratochvíl, na druhém místě skončil nymburský Jakub Šantavý (2025) a třetí příčka patřila v konkurenci 30 závodníků dalšímu Kolíňákovi Antonínu Tvrzníkovi (1912). Ze zlata v kategorii dívek se mohla těšit Kristýna Prokešová z SKP Nymburk, která porazila všech 38 soupeřek ziskem 2758 bodů. Na druhém a třetím místě se umístily závodnice Sokola Kolín-atletika Andrea Vlková (2297) a Vendula Hroudová (2252). V Kolíně tak zůstaly čtyři ze šesti přebornických medailí.