Milan Janoušek výrazně vylepšil oddílový rekord v půlmaratónu

Milan Janoušek, který loňskou sezónu zakončil výbornými osobními rekordy, vstoupil ve velkém stylu i do té letošní. V neděli 2. dubna na obrovském Generali berlínském půlmaratónu překonal vlastní kolínský historický rekord o více jak minutu.

V konkurenci 15714 startujících mužů doběhl na skvělém 63. místě v čase 1:07:40 hod. (jeho čistý čas, tedy od průběhu startovní branou, byl ještě o šest sekund rychlejší). Vítězem závodu se stal Sabastian Sawe z Keni v čase rovných 59 minut.

S touto formou by Milanu Janouškovi mohlo patřit velmi zajímavé umístění i na mistrovství České republiky v Pardubicích, které se poběží za 14 dnů. Na Pražském půlmaratónu, který se běžel o den dříve a byl provázen větrem, by tento čas stačil na třetí místo mezi českými běžci.