Kolínští organizátoři mají za sebou školský "gigant"!

O velmi náročnou inovaci se postarali ve čtvrtek 19. září kolínští organizátoři atletických závodů, když během jediného dopoledne zorganizovali souběžně tři atletické závody - Atletický trojboj žáků 4. a 5. tříd ZŠ, Atletický čtyřboj kategorie IV. ZŠ a Středoškolský atletický pohár. Přes počáteční problémy způsobené pozdním příchodem některých škol nakonec po téměř 1150 startech 400 závodníků našly po čtyřech a půl hodinách soutěží všechny disciplíny své vítěze.

Ve Středoškolském atletickém poháru vybojovali zlaté medaile a postup do krajského finále, které proběhne 3. října právě na kolínském stadiónu, atleti SOŠ a SOU stavební Kolín, kteří nasbírali 7465 bodů, a atletky Gymnázia Kolín ziskem 7085 bodů. Boj o vítězství byl v obou kategoriích velmi vyrovnaný, o čemž svědčí skutečnost, že druzí gymnazisté získali jen o 117 bodů méně a dívky ze Střední zdravotnické školy Kolín dokonce zaostaly za svými soupeřkami jen o 45 bodů. Bronzové medaile vybojovali chlapci i dívky ze Střední odborné školy podnikatelské.

V jednotlivých disciplínách se před vyvrcholením atletické sezóny družstev blýskli v týmech jednotlivých škol především závodníci Sokola Kolín-atletika, ale objevily se i nové talenty. K nejlepším výkonům patřil sprint na 60 metrů v podání Kristýny Šlehubrové (7,95), skok vysoký Stanislava Bělky (184) a Lucie Olivové (156) a koulařské výkony Natálie Olivové (11,67) a Lucie Seifertové (11,53).

V Atletickém čtyřboji IV. kategorie ZŠ nejvíce bodů mezi dívkami nasbírala Andrea Vlková z 1. ZŠ Bezručova (2001), druhá skončila Helena Rothanzlová ze 7. ZŠ Masarykova (1932), třetí byla Simona Poláková z téže školy (1730), čtvrtá skončila Anna Pátková z 5. ZŠ Mnichovická (1712) a pátá Anna Radikovská ze 6. ZŠ Ovčárecká (1668). Mezi chlapci vyhrál Daniel Zborník ze 7. ZŠ Masarykova (1704) o pouhé dva body před Adamem Rejtharem ze 3. ZŠ Prokopa Velikého, třetí skončil Michal Kratochvíl ze 4. ZŠ Lipanská (1625), čtvrtý Adam Machurka ze 7. ZŠ Masarykova (1558) a pátý Štěpán Konvalina ze 3. ZŠ Prokopa Velikého (1556). Vítězi jednotlivých disciplín se stali v běhu na 60 metrů Jakub Koněrza (8,03) a Rozálie Pesslová (8,37), oba z 5. ZŠ Mnichovická, běh na 800 metrů vyhrála celková vítězka Andrea Vlková (2:39,17), běh na 1000 metrů se stal kořistí Adama Machurky (3:10,00), ve skoku dalekém dominovali Jakub Koněrza (513) a Andrea Vlková (462),  nejlepšími výškaři se stali Jakub Douděra ze 4. ZŠ Lipanská (162) a Anna Pátková (152), hod kriketovým míčkem opanovali Antonín Tvrzník z 1. ZŠ Bezručova (66,30) a Simona Poláková (50,64) a konečně nejlepšími ve vrhu koulí byli Tomáš Bayer ze ZŠ Velký Osek (11,90) a Bára Dubová z 5. ZŠ Mnichovická (7,95).

V soutěži čtyřčlenných družstev jednotlivých škol zvítězili v kategorii chlapců závodníci 7. ZŠ Masarykova součtem 5974 bodů, druhou příčku obsadili atleti ze 4. ZŠ Lipanská (5744) a třetí skončil tým MZŠ Velký Osek (5661). I kategorii dívek dominovaly atletky ze 7. ZŠ Masarykova (6356), druhá byla děvčata ze 6. ZŠ Ovčárecká (6005) a třetí místo obsadilo družstvo 5. ZŠ Mnichovická (5935).

V trojboji nejmladších adeptů atletiky ze 4. a 5. tříd byli mezi žáky 4. třídy nejrychlejší v běhu na 50 metrů Tomáš Kučera z 1. ZŠ Bezručova (7,94) a Andrea Šrámková ze stejné školy (8,66), ve skoku dalekém skočili nejdál Jakub Adámek z 2. ZŠ Kmochova (410) a Petra Heydušková ze ZŠ Červené Pečky (360) a v hodu míčkem dosáhli nejlepšího výkonu Ondřej Charouz z MZŠ Velký Osek (38,62) a Karolína Černá z 1. ZŠ Bezručova (27,77). Mezi o rok staršími žáky byli nejrychlejší na 50 metrů Lukáš Meloun z MZŠ Velký Osek (7,86) a Aneta Benešová ze ZŠ Červené Pečky (8,03), ve skoku dalekém dominovali opět Lukáš Meloun (409) a Anna Dvořáková ze 6. ZŠ Ovčárecká (412) a v hodu míčkem byli nejlepší Josef Vonšovský z 2. ZŠ Kmochova (43,07) a Dominika Svinčáková z MZŠ Velký Osek (34,71).