Kolínští běžci úspěšně na Velkoosecké "12"

V sobotu 24. října proběhl ve Velkém Oseku 2. ročník běžeckého závodu Eleven velkoosecká podzimní „12“ spojený s charitativním během na podporu Centra Paraple a závodem vozíčkářů na 14 km. V běžeckých závodech na 2, 6 a 12 km, v nichž startovalo celkem 213 běžců a běžkyň, se dařilo i závodníkům Sokola Kolín-atletika.

Na nejkratší dvoukilometrové trati si výborně vedla mezi dívkami v kategorii 10-14 let Natálie Pleskačová, která v této kategorii zvítězila za 8:03,8 min. Vítězkou závodu žen na trati 6 km se stala česká reprezentantka v kategorii žen do 22 let Renata Vocásková, která časem 24:31,9 min. byla jasně nejrychlejší. Druhou příčku v závodě dorostenek a třetí celkově mezi 49 ženami na této trati vybojovala Kateřina Doudová, která závod absolvovala za 26:56,9 min.

Na stejné trati v mužské kategorii dominoval kolínský junior Jiří Křeček, který šestikilometrovou vzdálenost proběhl za 21:15,5. Na dvojnásobné vzdálenosti se vítězem 2. ročníku stal odchovanec kolínské atletiky, nyní běhající v mladoboleslavském dresu, Jiří Miler za 41:45,2 min., z kolínských běžců si nejlépe vedl Ondřej Pařík, který doběhl sedmý za 44:32,6 min. a hned za ním doběhl Martin Coubal za 44:37,0 min.