Kolínští atleti udrželi prvoligovou příslušnost

Když v prvním kole prvoligové soutěže skončili kolínští muži třetí jen pár bodů za vítězem, nikdo netušil, že před posledním čtvrtým kolem budou mít vážné sestupové starosti. Do Jablonce nad Nisou odjížděli s obavami, neboť měli pouze dvoubodový náskok na domácí a řadu výpadků v sestavě. Navíc v případě propadu na sestupovou příčku hrozila povinnost uspořádat 9. září v Kolíně baráž o setrvání v I. lize.

Už před začátkem utkání věděl vedoucí družstva Michal Satrapa, že se musí obejít bez bodů z chodeckého závodu, bez zraněných vrhačů Pavla Peňáze, Jana Baláta, skokanů Josefa Bernata a Jindřicha Semotama, bez kladiváře Miroslava Novotného a otazník visel i nad startem zraněného Jiřího Kunta. Bylo jasné, že pro setrvání v soutěži nesmí kolínský tým prohrát s domácím Jabloncem víc než o jedno místo.

Lídrem výrazně oslabeného týmu se ukázal být teprve osmnáctiletý junior Štěpán Hampl. Ten dokázal ve výborných výkonech zvítězit jak v běhu na 100 metrů (10,62), tak na dvojnásobné trati (21,79) a ještě finišoval na druhém místě v sestavě Jíra, Řehák, Moravec a Hampl ve štafetě na 4x100 metrů (43,23). Na stovce přidal ještě 4 body Aleš Moravec (11,23), který bodoval třemi body i na 200 metrů (22,66). Dva body přidala i druhá sprinterská štafeta ve složení Martinec, Krakuvčík, Bezucha a Holub (45,99). Výbornou zprávou bylo také to, že Jiří Kunt mohl nastoupit a dokázal vybojovat třetí kolínské vítězství v běhu na 400 metrů překážek (54,64) a přidat i 6 bodů ze závodu na 110 metrů překážek (15,54). Daniel Bezucha získal dva body na 400 metrů překážek (60,24), a když štafeta Bezucha, Coubal, Krakuvčík, Kunt získala bod v běhu na 4x400 metrů, vybojovali sprinteři 60 bodů a položili základ k udržení prvoligové soutěže.

Dařilo se i běžcům. Martin Coubal vybojoval v běhu na 1500 metrů šesté místo (4:12,52) a hned za ním doběhla dvojice Milan Janoušek (4:14,00) a Ondřej Hodboď (4:14,20). V běhu na 3000 metrů pak přidal Milan Janoušek výbornou druhou příčku (8:51,91) a Michal Starý získal 2 body (9:23,97).

Bohužel kvůli výrazným absencím tentokrát Kolíňáci jen paběrkovali ve skocích a vrzích. Na body dosáhli jen výškař Tomáš Puczek, který skončil devátý (183), tyčkař Jakub Vítek, který získal 4 body (402) a oštěpař Pavel Krejča, jenž vybojoval 6 bodů (48,09).

Konečný součet ale ukázal, že se jabloneckým nepodařilo využít výhody domácího prostředí a podlehli kolínským mužům i v tomto kole rozdílem 5,5 bodu. To znamená jediné – muži v tradičních modrobílých dresech splnili letošní cíl  a představí se v druhé nejvyšší atletické soutěži i v roce 2018.