Kolínští "spojaři" vyhráli krajské kolo Středoškolského poháru

Za nádherného počasí proběhlo v Kolíně krajské finále letošního ročníku Středoškolského atletického poháru. Protože náš kraj je v této soutěži jako jediný rozdělen na dvě části, utkala se v Kolíně o postup do republikového finále vítězné týmy z okresů Praha-východ, Mladá Boleslav, Nymburk, Kolín, Kutná Hora a Benešov a vybraná družstva z druhé příčky v okresním kole s nejvyšším počtem bodů. V krajském finále tak soutěžilo osm týmů chlapců a sedm družstev dívek.

Kolín reprezentovali studenti SOŠ informatiky a spojů a studentky kolínského gymnázia. Zatímco děvčata obsadila šestou příčku, "spojaři" šli od první disciplíny za vítězstvím a postupem do celostátního finále, které proběhne 11. října v Břeclavi. Po všech sedmi disciplínách je nakonec od druhých gymnazistů z Nymburka 329 bodů a od třetích reprezentantů Gymnázia Jiřího z Poděbrad 399 bodů.

Na úspěšném vystoupení kolínských týmů měli výrazný podíl atleti našeho oddílu. Matyáš Čudlý, vracející se po zranění a vynechané letní sezóně, vyhrál skok vysoký výkonem 192 cm i skok daleký skokem dlouhým 624 cm a ještě rozbíhal štafetu na 4x200 metrů, která skončila druhá. Vojtěch Otta vyhrál vrh koulí výkonem 14,44 m a i on startoval ve štafetě. Marek Nedvěd doběhl třetí na 1500 metrů v čase 4:28,02 min. a šestý na 400 metrů za 55,60 s. I on byl členem štafety na 4x200 metrů, stejně jako Adam Křižka, který bodoval i v běhu na 60 metrů časem 7,61 s. Matěj Šmejkal skončil ve skoku vysokém čtvrtý, když překonal 172 cm.

V barvách kolínského gymnázia se z kolínských atletek představily Kateřina Millerová, Šárka Mokrá, Anna Vlachovská, Klára Bulířová, Barbora Miškovská, Kamila Müllerová, Rozálie Steklá a Natálie Kondrátová.