Jdi na obsah Jdi na menu

Kolín hostil republikové finále Atletického čtyřboje ZŠ

Na úplný závěr letošní dráhové sezóny se do Kolína sjela nejlepší česká vícebojařská družstva základních škol, aby vybojovala republikové finále Atletického čtyřboje ZŠ. O titul školy s nejvšestrannějšími atlety se utkalo 14 chlapeckých a 14 dívčích týmů, které se do finále probojovaly sítem okresních a krajských kol.

Po několikahodinovém boji se ukázalo, že vítěz finále je pouze jediný. V obou kategoriích totiž zvítězili chlapci i dívky ze Slezska, konkrétně ze ZŠ Englišova Opava. Žáci vyhráli s výrazným náskokem téměř 400 bodů, když nasbírali 8455 bodů, druhou příčku si vybojovali chrudimští chlapci ze ZŠ U Stadionu (8073) a bronzoví skončili Východočeši ze ZŠ Týniště nad Orlicí (8038). Zástupce Středočeského kraje - ZŠ Příbram Březové Hory - obsadil šestou příčku (7582).

Opavské dívky získaly 8268 bodů a nejbližší pronásledovatelky ze ZŠ Jilemnice Komenského (8056) předčily o více než 100 bodů. Třetí příčku obsadila středočeská děvčata ze ZŠ a MŠ Jilemnického Mladá Boleslav (8022).

Mezi jednotlivci zvítězil chrudimský Robert Dykas (2290) před Ondřejem Buráněm ze ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod (2281) a Richardem Šenkem z vítězné opavské školy (2223), v kategorii děvčat pak dominovala Marie Svozilová z Gymnázia Valašské Meziříčí (2495), druhá byla Barbora Navrátilová ze ZŠ Sokolov Švabinského (2386) a třetí Kateřina Burianová ze ZŠ J. Hlávky Přeštice (2370).