Drozdův lesní běh vyhrál po patnácté Jiří Miler

V neděli 8. října se za podmračeného počasí uskutečnil na stadiónu Mirka Tučka již 97. ročník nejstaršího kolínského závodu - Drozdova lesního běhu. Na start 4200 metrů dlouhé trati se postavilo 69 běžců a běžkyň.

V průběhu závodu v lesoparku Borky se do čela dostala dvojice běžců Lawi Stars Jiří Miler a Michal Suchý a v závěru měl prvně jmenovaný více sil. Pro Jiřího Milera (13:34) to znamenalo už patnácté vítězství v tomto závodě, když poprvé se mu to podařilo už v roce 1995! Druhý Michal Suchý byl o tři vteřiny pomalejší a na třetím místě doběhl nejrychlejší kolínský běžec Vít Koza (13:53) před dalším Kolíňákem Lubošem Herelem (14:05). Třetím kolínským běžcem v cíli byl jedenáctý Milan Římal (16:02).

V ženské kategorii si s tratí nejrychleji poradila Gabriela Veigertová z Elmtrade Racing teamu (15:50), která v celkovém pořadí obsadila desátou příčku! O své druhé pozici rozhodla až finišem na stadiónu Marie Šumníková z Chrascina s.r.o. (16:45), která předstihla Adélku Semrádovovou z AC Čáslav (16:51). Nejrychlejší Kolíňačkou byla pátá Iva Kroužilová (17:35) před šestou Michaelou Györgyovou (18:25) a sedmou Kristýnou Hrabánkovou (18:26).