Dospělí a mládež získali na přeboru kraje 10 titulů

První mistrovský závod letošní sezóny - přebor Středočeského kraje v kategoriích dospělých, juniorů a dorostu – se odehrál uplynulou sobotu v přetlakové hale na pražském Strahově. Atleti Sokola Kolín-atletika na něm vybojovali 26 medailových umístění, z toho 10 prvních míst.

Nejkvalitnější výkony předvedli sprinteři. Štěpán Hampl zaběhl na 60 m kvalitních 6,90 s, ale překvapivě prohrál o setinu s kladenským Krskem, který se úspěšně vrací na závodní dráhu, čas jen těsně za osobním rekordem předvedl i další junior Stanislav Jíra. Pod hranici 8 sekund se dostala vítězka nejkratšího sprintu dorostenek Jana Šafránková a těsně za „osobákem“ zaostal i zlatý dorostenec Marek Řehák. Kvalitní osobní rekord předvedl v trojskoku Robin Martinek, své maximum ve výšce předvedl také vítězný Stanislav Bělka, v této disciplíně předvedli kvalitní výkony i Tomáš Puczek a Štěpán Šanc, rychle se na juniorských překážkách „aklimatizoval“ Jan Bouma.

Trochu varující je, že z 26 medailí pouhé tři získaly dívky, i když je pravda, že celá řada kvalitních závodnic na čele s Buranskou, Pražákovou, Seidlovou, Šukovou či Braunovou na přeboru chyběla. Na nižší medailový zisk oproti loňsku měla velký vliv i skutečnost, že po tragické události v koulařském sektoru byl přebor ukončen a neuskutečnily se závody všech kategorií na 200 m a ve štafetách a trojskok a 1500 m ženských kategorií.

Z výsledků kolínských závodníků:

1. místa: Bouma (J) 60 m př. 8,47, Vítek (J) tyč 420, Martinek (J) trojskok 13,46, Řehák (D) 60 m 7,20, Pazdera (D) 1500 m 4:08,43, Konvalina (D) 60 m př. 8,71, Bělka (D) výška 184, Fiala (D) dálka 588, Sedlmajer (D) koule 13,06, Šafránková (D) 60 m 7,99

2. místa: Hampl (J) 60 m 6,90, Martinek (J) dálka 639, Puczek (J) 192, Semotam (J) trojskok 12,51, Krakuvčík (D) 400 m 52,16, Höfner (D) 60 m př. 9,18, Teplý (D) 548, Pešová (D) výška 163

3. místa: Moravec (M) 60 m 7,29, Bezucha (M) 400 m 54,20, Kunt (M) 8,76, Jíra (J) 60 m 7,01, Šanc (J) výška 188, Pospíšilová (J) 150, Fiala (D) 60 m 7,31, Podnecký (D) trojskok 11,55