Dorostenci skončili ve finále MČR šestí

Velmi dobrý výkon předvedli v sobotu mezi osmi nejlepšími týmy České republiky kolínští dorostenci, kteří vybojovali v Jablonci nad Nisou za větrného počasí po kvalitním výkonu šestou příčku.

Kolínský tým vedený Antonínem Morávkem vstoupil do utkání velmi úspěšně závodem na 3000 metrů chůze. V něm došel na páté příčce Jan Švach v čase 20:07,55 a další čtyři body přidal Matěj Severa (22:27,17). Výborně se závod vydařil také kladiváři Vlastimilu Trnkovi, který si v posledním závodu sezóny vylepšil osobní rekord na 57,09 m a obsadil třetí příčku. Bodový zisk přinesl i skok do dálky, v němž Šimon Kratochvíl získal dva body skokem dlouhým 627 cm. Z rozběhů na 100 metrů se Lukáš Soukal probojoval časem 11,18 s do finále A, v němž pak o něco později doběhl v silném protivětru téměř 4 m/s na pátém místě za 11,59 s. Doslova bombu odpálil ve výškařském sektoru mladičký svěřenec trenéra Martina Radikovského Matyáš Čudlý. Tento věkem teprve patnáctiletý žák dokázal vylepšit své osobní maximum téměř o deset centimetrů a výkonem 194 cm překonal kolínský historický rekord Matyáše Daleckého! Bylo z toho nejen druhé místo v soutěži, ale také letošní nejlepší žákovský výkon v České republice! Škoda, že se Matyášovi takto nedařilo o 14 dnů dříve na mistrovství ČR jednotlivců v Třinci, kde by po takovémto výkonu bral suverénní zlato. V běhu na 800 metrů získal jeden bod Jonáš Vávra (2:08,06) a v běhu na 110 metrů překážek dva body Jan Brát (15,60).

Pak ale přišel další z výborných výkonů Kolíňáků, který předvedl v hodu oštěpem Filip Moc, který vylepšil osobní i kolínský historický rekord na 58,41 m a obsadil třetí příčku. Čtyři body pak přidal v osobním rekordu 44,89 m také Antonín Tvrzník. Další velmi kvalitní výkon předvedl v závodě na 2000 metrů překážek Mojmír Pavlík. I on si vylepšil osobní maximum a v čase 6:32,05 min. doběhl na druhé příčce. Cenné čtyři body pak přidal teprve žák Marek Nedvěd za čas 7:16,42 min. Osm bodů vyběhli v závodě na 3000 metrů sedmý další nadějný žák Marek Málek (10:55,22), osmý Vít Vinduška (13:18,05) a desátý Jan Brát (14:29,14). Ve skoku o tyči si Antonín Tvrzník vyrovnal osobní maximum 370 cm a bylo z toho šesté místo. V trojskoku výborně zazávodil Jakub Douděra, který dolétl na metu 13,33 m a vybojoval za třetí příčku 8 bodů. Vysoký bodový zisk přinesl kolínským dorostencům následný běh na 300 metrů překážek. V něm doběhl v osobním rekordu 39,70 s na páté příčce Lukáš Soukal a hned za ním se umístil Šimon Kratochvíl (39,89). V hodu diskem poté přidal tři body Filip Moc za výkon 36,42 m. Kolínští sprinteři bodovali také zásluhou šestého Lukáše Soukala (23,17) a desátého Štěpána Gregora (23,61) v běhu na 200 metrů. Dva body získal v běhu na 1500 metrů Antonín Tvrzník za 4:55,45 min a bodový účet podtrhly závěrečné štafety. Na 4x100 metrů kvarteto Gregor, Severa, Brát a Vinduška doběhlo na výborném druhém místě za 49,35 s a čtveřice Trnka, Novák, Konvalina, Rosenberger vyběhla tři body za 45,94 s. V závěrečném běhu na 4x400 metrů potom kvarteta Kratochvíl, Pavlík, Svoboda, Vávra (3:33,64) a Čudlý, Novák, Petržálek, Severa (3:42,57) získala pět a dva body.