Dorostenci na mistrovství ČR šestí

Finále atletického mistrovství republiky dorosteneckých družstev hostila v sobotu 24. září Ostrava. Mezi osmičku nejlepších dívčích a chlapeckých týmů ČR se probojovali z mistrovství Čech také kolínští dorostenci.

V nabité konkurenci získali dorostenci v modrobílém první body ve skoku vysokém. Štěpán Šanc překonal výšku 191 cm a za 4. místo vybojoval 7 bodů, další 4 body za 7. příčku patřily Tomáši Puczkovi. V běhu na 100 metrů pak potvrdil celoroční skvělou formu Štěpán Hampl. Nejprve vyhrál rozběh za 10,90 s a ani ve finále nedal nikomu ze soupeřů šanci a cílem proběhl v čase 10,81 s. Další 4 body přidal v hodu oštěpem Filip Najman, který poslal své nářadí na rovných 47 metrů a skončil na 7. místě. O výrazný zisk se pak ve skoku o tyči postaral Jindřich Semotam, který překonal laťku ve výšce 386 cm a obsadil 3. příčku. Ještě o místečko lépe se umístil v běhu na 2000 m překážek Martin Koutník, který zaběhl čas 6:36,51.

V druhé polovině utkání zabodovali kolínští dorostenci v trojskoku, kde 6 bodů získali sedmý Robin Martinek (12,61) a devátý Josef Bernat (12,44). Štěpán Hampl pak potvrdil svou sprinterskou nadvládu i na trati 200 metrů, kterou ovládl v kvalitním čase 21,96 s. V závodě na 1500 metrů se dařilo Karlu Kulíškovi, který rovněž zvítězil výkonem 4:15,66 min. Závěrečný účet pak podtrhly štafety. V té na 4x100 metrů kvarteto Hampl, Martinek, Šanc, Bezucha obsadilo 3. místo za 44,65 s a čtveřice Koutník, Kulíšek, Bernat, Jíra získala na 4x400 m tři body (3:40,04).

V konečném součtu nasbírali kolínští závodníci, vedení Antonínem Morávkem, 82 bodů, stejně jako dorostenci AC Pardubice. O konečném 6. místě kolínského celku ale rozhodla tři vítězství Štěpána Hampla a Karla Kulíška.