Deštivou Velkou cenu ozdobila rekordem Korešová

Nedělnímu jubilejnímu už 80. ročníku Velké ceny města Kolína v atletice tentokrát nepřálo počasí. Na úrovni výkonů se ale nepodepsala pouze série intenzivních dešťových přeháněk, ale i skutečnost, že v sobotu se uskutečnila poslední ligová kola všech soutěží s výjimkou extraligy, a tak řada závodníků již nedělní závod do svého plánu nezařadila.

Přesto ale padl jeden ze sedmi kvalitních rekordů mítinku. Postarala se o něj česká reprezentantka ve skoku dalekém Jana Korešová z USK Praha, která tentokrát testovala, a to velmi úspěšně, svou rychlostní připravenost ve 12. ročníku sprinterského trojboje. Běh na 60 metrů zvládla za výborných 7,63 s, velmi rychlá byla i na 100 metrů, které proběhla v čase 11,99 s, a tak ani trochu slabší dvoustovka za 24,72 s jí nezabránila překonat ziskem 2832 bodů o 77 bodů rekord mítinku. Druhou příčku obsadila Alena Symerská z AK Kroměříž (2738) a třetí Jana Novosadová z AC Čáslav (2559). Již 65. ročník sprinterského trojboje mužů se stal kořistí Tomáše Jonáše z AK Most (2447), který zvítězil před Filipem Dvořákem z AK Hodonín (2344) a domácím starším žákem Dominikem Holubem (2182).

Vítězství v nejstarším kolínském závodě, 80. ročníku Prágrova memoriálu v klasickém pětiboji, si odnesl domácí Pavel Krejča, který v dálce, oštěpu, běhu na 200 m, disku a běhu na 1500 m nasbíral 2733 bodů. I vítězství v 78. ročníku Buzkovy míle zůstalo v Kolíně zásluhou Jakuba Rychlíka (4:50,74). Další kolínský atlet Matyáš Dalecký se musel v 25. ročníku ceny města Kolína a memoriálu Václava Širce ve skoku vysokém sklonit po dramatickém rozeskakování před Davidem Šuterou z AK Olomouc, když oba na mokrém sektoru zdolali 200 cm.

V 26. ročníku memoriálu Antonína Votruby ve skoku dalekém obsadili kompletní stupně vítězů kolínští dálkaři v pořadí Zdeněk Baláček (627), Jan Lonek (621) a Robin Martinek (609). I vítězství ze 17. ročníku Ceny města Kolína v běhu na 1000 metrů žen zůstalo v Kolíně díky výkonu Martiny Procházkové Uvizlové (2:57,45), která zvítězila před dvěma běžkyněmi z Nového Města nad Metují Kateřinou Maternovou (3:00,73) a Dagmar Rychnovskou (3:10,78).

Součástí mítinku byl i přebor České obce sokolské ve vybraných disciplínách, z nějž si zlaté medaile odnesli Martina Procházková Uvizlová, Zdeněk Baláček, Šárka Buranská, Matyáš Dalecký a Markéta Braunová, stříbro vybojovali dvakrát Natálie Olivová, Barbora Janůrková, Jan Lonek a Tomáš Puczek a bronz Šárka Havlová, Robin Martinek, Tereza Škopková, Štěpán Šanc a Tereza Čermochová.