Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Příspěvky

Štafeta žákyň veze z šampionátu dvojí stříbro!

Velkou kvalitu měl letošní šampionát žáků a žákyň, který hostila o uplynulém víkendu Mladá Boleslav. V obrovské konkurenci se na mistrovství republiky probojovalo mezi závodníky ze 134 klubů také devět žáků a žákyň Sokola Kolín-atletika, kteří se vůbec neztratili a vybojovali celou řadu úspěchů!

Celý příspěvek
| Rubrika: Novinky

Senzační sobota mládežnických týmů - titul žákyň, stříbro žáků

Sobota 11. září byla věnována mistrovství Čech družstev juniorů, dorostenců a staršího žactva. Kolínská atletika měla po postupech z krajského přeboru v soutěži nejlepších českých týmů hned sedminásobné zastoupení! Do Pardubic zajížděli junioři a juniorky, do Prahy dorostenci A i B a dorostenky a do Jablonce nad Nisou žáci i žákyně. A kolínským družstvům se skvěle dařilo a dosáhla nejlepšího výsledku v historii tohoto šampionátu!

Senzační sobota mládežnických týmů - titul dorostenců

Senzační sobota mládežnických týmů - titul juniorek

Starší žákyně v přeboru kraje zlaté, žáci stříbrní

Za krásného počasí proběhlo v neděli 5. září na kolínském stadiónu Mirka Tučka finále letošního přeboru Středočeského kraje družstev starších žáků a žákyň. Nešlo pouze o zisk krajských titulů a medailí, ale také o postup do mistrovství Čech, kam se z desetičlenného finále nominovaly pouze první dva týmy. A kolínským družstvům se v obou kategoriích dařilo.

V extraligové baráži ženy i muži skončili šestí

Olomoucký stadión hostil v sobotu 4. září za krásného atletického počasí baráž o postup do extraligy mužů a žen pro rok 2022. Úspěchem obou kolínských týmů byl už postup z druhé příčky prvoligové soutěže do tohoto závodu o 7.-14. místo v České republice.

Starší žactvo vybojovalo 16 krajských medailí

Netradičně až v září, tři týdny před republikovým šampionátem, se ve Vlašimi odehrál letošní přebor Středočeského kraje jednotlivců v kategorii staršího žactva. Kolínským závodníkům se dařilo a vybojovali ze všech 19 zúčastněných oddílů nejvyšší počet medailí, i když na počet titulů byli o jedno zlato úspěšnější mladí atleti ze Staré Boleslavi.

Roman Pazdera vyhrál Kolínskou desítku

V neděli 29. srpna proběhl už 15. ročník tradičního běžeckého závodu Kolínská desítka. Na trať vedoucí z Kolína do Veltrub a zpět vyrazilo 82 běžců a běžkyň. V závodě suverénně triumfoval necelých 24 hodin po zisku bronzové medaile na mistrovství ČR mužů do 22 let v běhu na 5000 metrů současný nejlepší kolínský vytrvalec Roman Pazdera.

Hruškové cinklo stříbro, Buryanovi a Pazderovi bronz!

Poslední srpnový víkend byl věnován v atletické termínové listině mistrovství České republiky mužů a žen do 22 let, jehož hostitelem byl plzeňský stadión. Do letošních velmi nabitých startovních listin se díky kvalitní výkonnosti podařilo proniknout celkem 16 kolínským atletům a atletkám.

Žákovské týmy postupují z prvé příčky

Závěrečné třetí kolo bojů ve skupině B přeboru Středočeského kraje družstev staršího žactva hostila tento pátek staroboleslavská Houštka. Po úvodním lijáku se zbytek utkání odehrál za chladu a drobného deště, ale kolínským týmům se dařilo a do rozhodujícího boje, kterým bude v neděli 5. září v Kolíně finále krajského přeboru, postoupily z prvního místa.

Všech pět mládežnických týmů postoupilo do mistrovství Čech

Letošní přebor Středočeského kraje družstev juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek měl pouze dvě kola a to druhé se odehrálo v úterý 24. srpna na Kladně. Kolínským družstvům se podařil husarský kousek, když všech pět postoupilo do mistrovství Čech, přičemž junioři a juniorky se stali přeborníky kraje.

Muži i ženy postoupili do boje o extraligu!!!

Ve 3. kole atletické první ligy v Novém Městě nad Metují si kolínští muži i ženy vybojovali účast v baráži o extraligu! Muži postup potvrdili nejlepším letošním výkonem a vítězstvím v kole, ženy po velkém dramatu postoupily díky jedinému pomocnému bodu!

Proběhl už 85. ročník Velké ceny Kolína

Ve středu 18. srpna se uskutečnil již 85. ročník Velké ceny města Kolína. Z tradičního termínu o kolínském posvícení do všedního dne vytlačila v posledních letech tento závod termínová listina mistrovských akcí, která se posunula již hluboko do srpna, což se negativně odráží i na obsazení kolínského mítinku.

Vojtěch Slavík je osmý nejlepší žákovský vícebojař

Druhý srpnový víkend byl v termínové listině věnován mistrovství České republiky ve vícebojích žákovských kategorií. O úspěch na něm bojoval i kolínský starší žák Vojtěch Slavík.

Vendula Hroudová reprezentovala ČR

V sobotu 14. srpna proběhlo v Brně letošní mezistátní utkání dorostu Česká republika - Polsko - Maďarsko - Slovensko. Jedinou zástupkyní kolínské atletiky byla oštěpařka Vendula Hroudová. Při svém debutu na mezinárodní scéně svěřenkyně Jiřího Jakoubka a Jiřího Tučka poslala oštěp posledním pokusem do vzdálenosti 39,91 m a skončila na šesté příčce, když porazila obě reprezentantky Slovenska.

Tabulkou ženské prvoligové soutěže zamíchal chodecký závod

Ačkoli druhé prvoligové kolo proběhlo už na začátku července, tak teprve nedělní chodecký závod určil definitivní pořadí v soutěži mužů i žen. Zatímco v kategorii mužů se po započítání bodových zisků z chůze nic podstatného nezměnilo, tak v letos velmi vyrovnané soutěži žen došlo ke změnám jak tabulky druhého kola, tak i šancí na postup do extraligové baráže.

Lukáš Soukal vybojoval s českou štafetou šesté místo!

V poslední den bojů na evropském šampionátu juniorů v estonském Tallinnu zasáhl do bojů také druhý zástupce kolínské atletiky Lukáš Soukal. Ten se objevil v sestavě české reprezentační štafety na 4x100 metrů, kterou na mistrovství koučuje Lukášův osobní trenér Antonín Morávek, na třetím úseku.

Natálie Olivová vybojovala na šampionátu juniorů 18. místo

V estonském Tallinnu probíhá od čtvrtka do neděle juniorské mistrovství Evropy 2021. Z našeho oddílu na něj byli nominováni sprinter Lukáš Soukal pro štafetu na 4x100 metrů a Natálie Olivová pro soutěž sedmibojařek. A právě svěřenkyně Martina Radikovského a ve vrhačských disciplínách Jiřího Tučka se představila hned ve čtvrtečním dopoledni.

Mítink Youth Athletics - Sokol Grand Prix se vydařil

V neděli 11. července přivítal stadión Mirka Tučka v kolínských Borkách další ročník už tradičního mládežnického mítinku Youth Athletics - Sokol Grand Prix. A že i o prázdninách je zájem o závodění, potvrdila účast téměř dvou stovek mladých atletů ze 45 (!) klubů z celé České republiky. K vidění byla celá řada velmi kvalitních výkonů.

Natálie Olivová a Lukáš Soukal nominováni na "Evropu"!!!

V pondělí 5. července zveřejnil Český atletický svaz nominaci na evropský juniorský vrchol sezóny - mistrovství Evropy, které proběhne ve dnech 15. - 18. července v estonském Tallinu. A k radosti příznivců kolínské atletiky se v ní objevila i dvě jména kolínských atletů. Kolínská atletika tak bude mít i v letošním roce zastoupení na vrcholném atletickém podniku.